Lietuvoje

2016.08.26 16:48

G. Danėlius nebekandidatuoja į generalinio prokuroro pavaduotojus

BNS 2016.08.26 16:48

Advokatas Giedrius Danėlius, gynęs prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovę spaudai byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo, penktadienį pranešė nebekandidatuosiantis į generalinio prokuroro pavaduotojo pareigas.

„Suvokdamas, kad buvę ir esami mano įsipareigojimai klientams gali sudaryti interesų konflikto regimybę, sukelti spekuliacijas, nenorėdamas, kad prokurorų, prokuratūros sistemos, nešališkumui būtų metamas koks nors šešėlis, o taip pat nenorėdamas, kad tiesioginiam ateities darbui reikalinga energija būtų eikvojama praeities darbų ignoravimui, nusprendžiau, kad pretenduoti į Generalinio prokuroro pavaduotojus šiuo metu yra netinkamas laikas“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame G. Danėliaus pareiškime.

Jis teigė apie tai informavęs generalinį prokurorą Evaldą Pašilį.

G. Danėlius dėkojo asmenims, kurie pasiūlė prezidentei jo kandidatūrą į generalinio prokuroro pavaduotojus.

„Aukštai vertinu man parodytą pasitikėjimą ir iki šiol jaučiu pačius šilčiausius jausmus Lietuvos Prokuratūrai“, – kalbėjo advokatas.

Šiuo metu G. Danėlius yra koncerno „MG Baltic“ valdybos nario Romano Raulynaičio advokatas galimos politinės korupcijos byloje. Vykstant šiam tyrimui R. Raulynaitis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

G. Danėlius būtų kuravęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentą.