Lietuvoje

2016.08.26 14:20

UNICEF vaikų bėgimo ambasadoriai pasidalijo prisiminimais apie vaikystę

LRT.lt2016.08.26 14:20

„Kiekviena vaikystėje išlaikyta draugystė, nemesta muzikos mokykla, perskaityta knyga ar išravėti mamos daržai svarbūs todėl, kad ugdo mumyse atsakomybę ir nesiblaškymą. Gaila, kad tai suprantame tik subrendę“, – sako UNICEF vaikų bėgimo ambasadorė, socialinės iniciatyvos „8 minutė“ sumanytoja Agnė Grigaliūnienė.

Pasak jos, UNICEF vaikų bėgimas – tai puiki galimybė paskatinti mažuosius imtis atsakomybės ir parodyti, kiek daug jie iš tiesų gali padaryti, kad pasaulis taptų geresne vieta visiems.

Jau tradicija tapęs ir rugsėjo 3 d. gausų būrį vaikų subursiantis 7-asis UNICEF vaikų bėgimas bus skirtas dėl bado išsekusiems vaikams Mozambike. Šiuo metu Mozambikas kenčia nuo didžiausios per 30 metų sausros, kuri grasina, kad daugiau nei 1,5 mln. žmonių atsidurs ties bado riba. Skaičiuojama, kad 72 000 vaikų iki metų pabaigos bus visiškai išsekę dėl bado, jų gyvybei grės mirtinas pavojus.

Artėjant bėgimui UNICEF vaikų bėgimo ambasadoriai kviečia mažuosius Lietuvos gyventojus prasmingai švęsti vaikystę ir dalinasi prisiminimais apie savo vaikystę.

A. Grigaliūnienė: „nepameskime“ žmonių

Paklausta apie vaikystės prisiminimus A. Grigaliūnienė atvirai dalinasi ilgus metus ramybės jai nedavusia istorija.

„Vaikystėje turėjau geriausią draugę, kurią užgavau. Užgavau taip vaikiškai, iškeisdama į kitą, nes su ta kita buvo smagiau, panašesni dalykai rūpėjo... Visą gyvenimą tai kaip nerimą nešiojausi širdy. Gal kažkam net ir juokinga, bet aš prieš keletą metų net atsiprašiau tos „paliktos“ draugės.

Susitaikėme per jos mamos laidotuves. Kai išgirdau, kad jos mama mirė – nuskubėjau apkabinti ir paguosti, nes tai buvo moteris, kuri mums, kaip jau dabar man aišku, vaikystėje įdiegė labai daug svarbių tiesų. Ir su drauge dabar bendraujame, tik vis dar gaila prarasto laiko. Todėl ir sakau – nepameskime žmonių, nes taip rodome kantrybės ir atsakomybės pavyzdį savo vaikams“, – atviravo A. Grigaliūnienė.

O bene geriausias būdas vaikams tai patirti savo kailiu – prisijungti prie UNICEF vaikų bėgimo.

„Nepriklausomai nuo socialinės padėties, vargo ar turto - visiems vaikams trūksta skiriamo laiko. Su vaikais reikia kalbėtis, žaisti ir būti. O kai mes nuolat skubame, kartais reikia padėti, paskatinti tėvus ir vaikus būti kartu. UNICEF bėgimas, kurį šiemet lydi kaip niekad atviras prisipažinimas „Bėgsiu už maistą“ tam puiki proga“, – sako socialinės iniciatyvos „8 minutė“ sumanytoja A. Grigaliūnienė

Virgilijus Alekna: brolis man buvo pavyzdys prieš tai, kai pats savimi patikėjau

Olimpinio čempiono, UNICEF vaikų bėgimo ambasadoriaus V. Aleknos vaikystės prisiminimuose daug dėmesio tenka broliui, kuris tuomet dar tik būsimąjį čempioną pastūmėjo sporto link.

„Iš vaikystės atsimenu tai, kad pirmasis žmogus, kuris mane pastūmėjo imtis sporto, buvo mano dvejais metais vyresnis brolis. Gyvenome kaime ir jis mane labai kvietė sportuoti, nes jiems trūko žmonių su kuriais jie galėtų žaisti futbolą ir krepšinį. Tai jis mane pirmiausia atvedė ten. Buvo laikas, kai konkuravome, tačiau tas ryšys visą laiką buvo pakankamai artimas“, – pasakoja olimpinis čempionas.

Anot Virgilijaus, paskui iš to atsirado meilė didesniam sportui paskatinusi siekti didesnių tikslų. „Mano brolio palaikymas mane lydėjo visą gyvenimą. Todėl noriu paraginti vyresnius brolius ir seseris griebti už rankos jaunėlius ir dalyvauti UNICEF vaikų bėgime, sekti mano ir mano brolio pavyzdžiu“, – į rugsėjo 3 d. vyksiantį bėgimą kviečia V. Alekna.

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas jau 7-ą kartą vykstantis UNICEF vaikų bėgimas šį kartą vyks „Sostinės dienų“ metu. Pagrindinė bėgimo idėja – „bėgsiu už maistą“. Jau tradicija tapęs ir gausų būrį vaikų suburiantis UNICEF vaikų bėgimas bus skirtas dėl bado išsekusiems vaikams Mozambike. 

Šiuo metu Mozambikas kenčia nuo didžiausios per 30 metų sausros, kuri grasina, kad daugiau nei 1,5 mln. žmonių atsidurs ties bado riba. Skaičiuojama, kad 72 000 vaikų iki metų pabaigos bus visiškai išsekę dėl bado, jų gyvybei grės mirtinas pavojus.

Tradiciškai vaikų bėgime su savo atžalomis dalyvaus ir vaikams medalius teiks UNICEF vaikų bėgimo ambasadoriai: olimpiečiai – disko metikas V. Alekna, kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, baidarininkas Egidijus Balčiūnas, TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, aktoriai – Virginija Kochanskytė, Eglė Jackaitė, Giedrius Savickas, Remigijus Žiogas, Jokūbas Bareikis, Kristina Savickytė-Damanskienė, Vytautas Rumšas ir Eva Saikovska, dainininkai – Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Juozas Liesis, taip pat futbolininkas Deividas Česnauskis su žmona Vaida Grikšaite-Česnauskiene, žurnalistai Beata Nicholson, Naglis Šulija,“ Mis Lietuva 2014“ Agnė Kavaliauskaitė, sporto treneris Jean Claude Edorh, lengvaatletė Vaida Žūsinaitė.

UNICEF vaikų bėgimas vyks „Sostinės dienų“ metu, rugsėjo 3 d. (šeštadienį), 13 val,  Katedros aikštėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.