Lietuvoje

2016.08.26 09:18

Lietuva ir Lenkija mini tarpvalstybinių santykių atkūrimo 25-metį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.08.26 09:18

Sukanka 25-eri metai, kai Lietuva ir Lenkija pradėjo atkurti tarpvalstybinius santykius. Nors apžvalgininkai sutinka, jog valstybių bendradarbiavimas šiandien galėtų būti glaudesnis, prezidentė Dalia Grybauskaitė tikina, jog Lenkija išlieka viena svarbiausių Lietuvos partnerių.

Valstybėms atgavus nepriklausomybę, dėl glaudesnio bendradarbiavimo sutarta 1991-ųjų rugpjūčio 26-ąją. Apžvalgininkai sutinka, jog iki šiol santykiuose būta visko. Jų teigimu, dabar ryšys galėtų būti ir glaudesnis, tačiau tuo pačiu pabrėžiama, jog kartu kaimynės yra daug nuveikusios gynybos, energetikos bei kultūros srityse.

Visgi kritikai primena, kad vis dar išlikę nesutarimai dėl, pavyzdžiui, nelietuviškų pavardžių rašymo dokumentuose, o taip pat esą trūksta aukščiausių politikų dialogo.

Kaip tik ketvirtadienį Kroatijoje D. Grybauskaitė tarptautiniame forume susitiko su Lenkijos prezidentu. Šiais metais tai buvo ketvirtasis tokio formato abiejų lyderių susitikimas. Tačiau daugiau nei metus pareigose esantis Andrzejus Duda Lietuvoje dar nesilankė, o D. Grybauskaitė paskutinį kartą Lenkijoje lankėsi vykstant NATO viršūnių susitikimui.