Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.25 21:25

Paskelbtos artėjančių mokslo metų naujovės

Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė artėjančių mokslo metų naujoves. Švietimo ministrė Audronė Pitrėnienė kalbėjo ir apie praleistų pamokų mažinimą, ir apie geresnius moksleivių rezultatus. Be to, vaikai skaitys kūrinius iš naujai parengto literatūros sąrašo. Dar į mokyklas grįžta diktantai ir atpasakojimai.

Ministrė pristatydama švietimo naujoves pabrėžė, kad prioritetas – mokinių pasiekimų gerinimas. To siekti ketinama kas mėnesį individualiai vertinant mokinio pažangumą, padedant stiprinti mokytojų kvalifikaciją ir mažinant praleistų pamokų skaičių. Skaičiuojama, kad vienam mokiniui per mokslo metus tenka nuo 30 iki 120 praleistų pamokų. Dar viena priemonė – sutartys su savivaldybėmis.

„Savivaldybių administratoriai turi kelti ambicingus tikslus mokyklų vadovams, kad jau per vienerius metus būtų žymus mokyklų pokytis, gerinant mokinių pasiekimus. Jau dabar ministerija teikia tikslingą metodinę pagalbą mokykloms“, – aiškino A. Pitrėnienė.

Keičiama ir lietuvių kalbos ir literatūros programa. Pirmų-dešimtų klasių moksleiviai pradės rašyti diktantus, kurie turėtų pagerinti raštingumo įgūdžius, grįžta atpasakojimai, bus naujas literatūros sąrašas.

„Aš asmeniškai manau, kad, ačiū Dievui, pasikeitė programa, nes dabar joje yra įtraukta nemažai kūrinių, kurie yra ne tik įdomūs, bet ir labai vertingi ne tik lietuvių literatūrai, bet ir pasaulinei. Mane labai nustebino, kai pamačiau naujojoje literatūros programoje „Hobitą“. Manau, kad vaikams tikrai yra įdomu skaityti tokius kūrinius“, – teigė lietuvių kalbos mokytoja Alesia Paškevičienė.

Moksleivių atstovai pasiekė, kad būtų vertinama ir kitokia jų veikla bei pasiekimai.

Moksleivių sąjungos prezidentės Dovilės Bikelytės teigimu, nuo šiol turėtų būti vertinamos ir neformaliu būdu įgytos moksleivių kompetencijos: savanorystė, visuomeninė veikla. Tai turėtų būti įvertinta ir padėtų moksleiviams stojant į universitetus.

Šiais metais bus privalomas ir priešmokyklinis ugdymas. Planuojama, kad į priešmokyklines grupes ateis daugiau nei 30 tūkst. vaikų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi