Lietuvoje

2016.08.25 18:05

Premjeras: V. Baltraitienė turi išsklaidyti abejones dėl interesų konflikto

BNS 2016.08.25 18:05

Ministras pirmininkas socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevčius teigia, kad žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė turi paneigti abejones dėl galimo interesų konflikto dalyvaujant bendroje vakarienėje – medžioklėje kartu su Latvijos kolega, Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovu Jonu Miliumi ir bendrovės „Biovela Group“ vadovu Virginijumi Kantausku.

„Neturiu jokios informacijos nei apie straipsnyje minimą vakarienę, nei apie medžiokles, man sunku vertinti tai, ko nežinau. Bet mano nuomone, Žemės ūkio ministrė turi atsakyti į visus klausimus, kurie susiję su šia tema, kad nekiltų jokių įtarimų, ir paneigti abejones, jei tokios yra dėl galimo interesų konflikto. Tikiu, kad ji tai ir padarys“, – BNS teigė premjeras A.Butkevičius.

Jo komentarą BNS perdavė ministro pirmininko atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

V. Baltraitienė BNS patvirtino su vyru Regimantu Baltraičiu dalyvavusi vakarienėje su medžiokle Panevėžio rajone Lietuvoje tąkart viešėjusio Latvijos žemės ūkio ministro Janio Duklavo garbei. Šiame renginyje Stumbrynėje be ministrų dalyvavo Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas J. Milius, Latvijos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Maris Balodis, keli kiti šių įstaigų atstovai ir mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas.

Pasak ministrės, vakarienę derino ministerija, o medžioklę organizavo J. Milius. Medžioklės dalyviai, tarp jų – ministrės sutuoktinis, susimokėjo patys, teigė ji. Ministrė sakė nežinanti, kodėl pareigūnų draugijoje atsirado vienos verslo įmonės vadovas.

Su korupcija kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency international“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas sakė, kad šiuo atveju kyla klausimų dėl interesų konflikto ir įstaigų reputacijos.

„Iš šono viskas atrodo prastai. Prastai, kad aukšto rango politikai ir valstybės tarnautojai akivaizdžiai nesidomi, už kieno pinigus leidžia laiką kartu su verslo atstovais, ir nesirūpina jų vadovaujamų įstaigų reputacija. Ką jau čia kalbėti apie galimus interesų konfliktus – juk akivaizdu, kad tokio rango vadovai turi vengti net interesų konflikto regimybės. Beje, nepriklausomai nuo to, kas už sumokėjo už medžioklę, kelčiau klausimą, ar ši laisvalaikio praleidimo forma turi būti formalaus susitikimo dalimi“, – BNS sakė S. Muravjovas.