Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.25 17:33

Edukologė apie pradinukus: dalis mokymosi proceso privalo būti susijusi su kompiuteriu

Artėja rugsėjis – moksleiviams, o taip pat ir jų tėvams – nauji mokslo metai. Kokie iššūkiai laukia šių laikų pradinukų, jų tėvų ir mokytojų? Apie tai kalbėta LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Edukacinių tyrimų instituto direktorė Daiva Jakavonytė-Staškuvienė teigia, kad viena svarbesnių pradinėse klasėse ugdomų savybių – savarankiškumas. Anot jos, reikia skatinti kuo didesnį savarankiškumą, nes pradinukai su namų darbais gali susitvarkyti ir be tėvų pagalbos.

„Mokslo pasaulis sako, kad visų pirma yra atsakomybė ir pareiga ir tik po to – laisvė. <...> Pareigingumas kitaip, tikėtina, neišsiugdys“, – mano D. Jakavonytė-Staškuvienė.

Kalbėdama apie naujųjų technologijų naudojimą moksleivio gyvenime, D. Jakavonytė-Staškuvienė teigia, kad jaunam žmogui tai neabejotinai gali padėti ir motyvuoti mokytis. Anot LEU atstovės, ne visas mokymosi procesas, bet dalis jo netgi privalo būti susijusi su kompiuteriu ar telefonu, nes šiuolaikinio moksleivio gyvenimas su jais susijęs.

„Netgi dalis egzaminų persikels į elektroninę erdvę“, – atkreipia dėmesį edukologė.

Plačiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi