Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.25 14:31

G. Vainausko byloje nuspręsta nenagrinėti prokuroro skundo

LRT.lt 2016.08.25 14:31

Vilniaus apygardos teismas nutarė palikti nenagrinėtą Generalinės prokuratūros prokuroro Gedgaudo Norkūno skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjo priimtos nutarties, pripažinus, kad ikiteisminio tyrimo teisėjo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas. Atsižvelgiant į tai, nėra teisinio pagrindo nagrinėti prokuroro skundą aukštesnės instancijos teisme, skelbiama Vilniaus apygardos teismo pranešime spaudai. 

Liko galioti apylinkės teismo nutartis, kuria patenkintas įtariamojo „Lietuvos ryto“ pagrindinio akcininko Gedvydo Vainausko gynėjo Algimanto Kliunkos skundas. Šia nutartimi panaikintas Generalinės prokuratūros sprendimas pripažinti ikiteisminį tyrimą pabaigtu ir atskirti ikiteisminius tyrimus, atliekamus Rolando Pakso bei G. Vainausko atžvilgiu.

R. Paksas yra Europos Parlamento (EP) narys, jis turi teisinę neliečiamybę ir ikiteisminiame tyrime buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. Ikiteisminis tyrimas buvo atskirtas, prokurorui pripažinus, jog R. Pakso teisinio imuniteto panaikinimo EP nagrinėjimas gali užsitęsti, dėl ko užtruktų ikiteisminis tyrimas, atliekamas G. Vainausko atžvilgiu.

Generalinės prokuratūros atliekamame tyrime aiškinamasi, ar G. Vainausko prašymu buvo susitarta su politiku dėl poveikio vienai valstybės institucijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi