Lietuvoje

2016.08.25 14:03

Viceministras patikino konsulą Ukrainoje, kad Lietuva niekada nepripažins Krymo okupacijos

LRT.lt2016.08.25 14:03

Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius ketvirtadienį Vilniuje susitikęs su Lietuvos garbės konsulu Kryme Sergejumi Petričenko, patikino jį, kad Lietuva visuomet gerbs Ukrainos teritorinį vientisumą ir niekada nepripažins Krymo okupacijos, praneša Užsienio reikalų ministerija (URM).

Viceministras pasveikino Lietuvos garbės konsulą Ukrainos nepriklausomybės 25-mečio proga ir išreiškė tvirtą paramą Ukrainos nepriklausomybei ir suverenitetui. 

„Lietuva nepripažįsta Rusijos įvykdytos neteisėtos Krymo pusiasalio aneksijos, todėl mums labai svarbu ir ateityje išlaikyti Jūsų, kaip Lietuvos garbės konsulo Ukrainoje, Kryme, statusą“, – sakė M. Bekešius.

Viceministras pažymėjo, kad Lietuva neketina sekti kai kurių šalių pavyzdžiu atsisakyti savo garbės konsulų Kryme. M. Bekešius akcentavo, kad S. Petričenko sukaupta patirtis Kryme ir turimi ryšiai padės Lietuvai palaikyti kultūrinį ryšį su ten gyvenančiais Ukrainos piliečiais.  

S. Petričenko 2005 m. buvo paskirtas Lietuvos garbės konsulu Ukrainos pietuose esančiame Simferopolio mieste. Jis aktyviai dirbo siekdamas plėsti dvišalę prekybą Kryme, glaudžiai bendradarbiavo su Lietuvos ambasada Ukrainoje, padėjo organizuoti kultūrinius renginius.

2014 m. kovo mėnesį S. Petričenko su šeima persikėlė į Dnipro miestą, kur tęsia Lietuvos garbės konsulo Kryme veiklą.

Šiuo metu Lietuva turi dešimt garbės konsulų Ukrainoje. Lietuvos garbės konsulai dirba Bila Cerkvoje, Charkove, Chersone, Dnipre, Ivano Frankivske, Lvove, Odesoje, Simferopolyje (su laikina būstine Dnipre), Užhorode ir Žitomire.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.