Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.25 12:07

Ieškote gero darbo – tvarkykitės dantis

LRT.lt 2016.08.25 12:07

Net šeši iš dešimties dirbančių Lietuvos įmonėse mano, kad tai, kaip atrodai, gali gerokai sumažinti šansus rasti norimą darbą. Tokias išvadas pranešime spaudai pateikia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.

„Reprezentatyvi išvaizda“ –  toks reikalavimas darbdavių skelbimuose pasitaiko ne taip jau dažnai, – sako cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė,. – Paprastai verslo atstovai apie tai užsimena siūlydami darbą aptarnavimo ar pardavimo sferose. Tačiau, kaip atskleidė mūsų tyrimas, nuomonės, kad tinkama išorė darbo pokalbio metu gali turėti nemažai įtakos, laikosi daugiau nei 60 proc. dirbančiųjų. Tiesa, darbdavių reikalavimą „gerai atrodyti“ lietuviai dešifruoja įvairiai.“

Nors pastaruoju metu vis augantis bėgiojančių, važinėjančių dviračiu ar prakaituojančių sporto klubuose skaičius lyg ir signalizuotų apie didėjančią sportiško kūno ir laikysenos svarbą, paaiškėjo, kad nesportiška išvaizda lietuviams kol kas neatrodo didelė kliūtis siekiant geidžiamo darbo.

Cvmarket.lt atlikto tyrimo, kuriame savo nuomonę pareiškė 1174 darbingi Lietuvos gyventojai, duomenimis, tai kaip galimą kliūtį darbo paieškose įvardijo tik 2,3 proc. tyrimo dalyvių. Mažiau balsų lietuviai skyrė tik mažam arba dideliam ūgiui (0,4 proc.).

Kur kas labiau apklausos dalyviams kliuvo toks išvaizdos trūkumas kaip nesutvarkyti dantys. Šią problemą nurodė beveik 18 proc. respondentų ir beveik po lygiai vyrų ir moterų.

Kaip teigia bendrosios praktikos gydytoja odontologė Vaida Zaleckienė, Lietuvoje retai kada matome vaikus su sveikais pieniniais dantimis, o ir su nuolatiniais taip pat. Į pokalbį dėl pirmojo darbo dažnas Lietuvos gyventojas jau eina su dauguma plombuotų ar pagedusių dantų.
Išspręsti šią išvaizdos bėdą nepigu ir atima laiko.

Antroje pozicijoje pagal įtaką darbinantis atsidūrė jaunimo mėgstamos netradicinės šukuosenos – dredai, ryškiaspalviai plaukai ar įvairūs jų iškarpymai. Tokius išvaizdos niuansus, galinčius apsunkinti darbo paieškas,  paminėjo 16 proc. apklausos dalyvių.

Trečią vietą su 7 proc. balsų užėmė neprižiūrėtos rankos. Šią problemą dažniau nei vyrai minėjo dailiosios lyties atstovės. Moterys taip pat daugiau jaudinosi ir dėl veido defektų (asimetrijos, randų). Kad tai gali sutrukdyti gauti norimą darbą, teigė dar beveik 7 proc. respondentų.

Manančių, kad darbdaviui gali nepatikti tatuiruotės ir kita kūno puošyba, suskaičiavome 5,7 proc., o kad įsidarbinti gali nepavykti dėl netradicinėse vietose įvertų auskarų įvardijo 4,5 proc. respondentų.

Tai, kad išvaizda neturi didelės reikšmės ieškant darbo, nurodė 39 proc. dalyvavusių tyrime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi