captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į vieną Seimo nario vietą – dešimt kandidatų

Į vieną Seimo nario pretenduoja dešimt kandidatų, ketvirtadienį pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Anot jo, prieš ketverius metus konkurencija buvo didesnė. Tuomet į vieną vietą pretendavo 13,6 kandidato.

Z. Vaigausko duomenimis, šiuo metu registruotas 1461 kandidatas į 141 mandatą. Iš jų 31,7 proc. sudaro moterys. Kandidatų amžiaus vidurkis – 49 metai.

Iš viso rinkimų biuletenyje daugiamandatėje apygardoje bus 14 sąrašų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvaus rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas.

Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovai ketvirtadienį Seime ištraukė numerius, kurie lėmė partijos arba koalicijos vietą balsavimo biuletenyje daugiamandatėje apygardoje.

Seimo rinkimų biuletenyje pirmuoju numeriu bus įrašyta valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija, paskutiniu keturioliktuoju – Lietuvos centro partijos ir Lietuvos pensininkų partijos Antikorupcinė Kristupo Krivicko ir Naglio Puteikio koalicija.

Antrasis numeris teko Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, trečias – Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams), ketvirtas – partijos „Jaunoji Lietuva“ ir Tautininkų sąjungos sudarytai S.Buškevičiaus ir tautininkų koalicijai „Prieš korupciją ir skurdą“, penktas – partijai „Tvarka ir teisingumas“.

Šeštu numeriu rinkimų biuletenyje bus įrašyta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, septintu – Liberalų sąjūdis, aštuntu – Darbo partija, devintu – „Drąsos kelias“, dešimtu – Lietuvos liaudies partija, vienuoliktu – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, dvyliktu – Lietuvos žaliųjų partija, tryliktu – „Lietuvos sąrašas“.

Tam, kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai barjeras yra aukštesnis – 7 procentai.

Galutiniai kandidatų sąrašai bus paskelbti iki rugsėjo 9 dienos, o Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...