Lietuvoje

2016.08.25 19:02

Socdemų linksmybės pakvipo skandalu: B. Obamą pavaizdavo kaip beždžionę?

Šarūnas Černiauskas2016.08.25 19:02

Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) tenka raudonuoti. Tik ne pagal partijos spalvas, o dėl partijos kolegų elgesio.

Neseniai vykusiame LSDP Rokiškio skyriaus sąskrydyje linksmybių netrūko. Netrūko ir teatrališkų elementų. Pradedant kunigus vaidinančiais socdemais ir baigiant lėlių teatro spektakliu.

Pastarajam pasitelktos žinomus politikus vaizduojančios lėlės. Tarp popierinių lėlių LSDP Raseinių skyriaus paviešintose nuotraukose galima rasti ir prezidentę Dalią Grybauskaitę, ir socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių, ir konservatorių pirmininką Gabrielių Landsbergį, ir daugelį kitų. O ypatingos „pagarbos“ socdemų lėlių teatre nusipelnė kadenciją baigiantis JAV prezidentas Barackas Obama. LSDP Raseinių skyriaus nuotraukose aiškiai matyti, kad B. Obamos lėlė kitokia nei kitos. JAV prezidento galva prilipinta ne ant žmogaus kūno. Kokį padarą – žiurkę ar beždžionę – vaizduoja LSDP Rokiškio skyriaus menininkai, tiksliai įžiūrėti sunku.

O LSDP Rokiškio skyriaus vadovas Algis Čepulis situaciją aiškina dar įdomiau, nei atrodo lėlės. Iš pradžių A. Čepulis savaitgalį vykusį sąskrydį komentavo pakankamai noriai. Lėlių teatrą – taip pat. „Kaip senelis ropę rovė. Na, galima taip įvardinti. Čia yra tokia daugiau improvizacija. Jaunimo žmonių kūryba pritaikyta, šiek tiek pririšta prie politikų“, – 15min teigė Rokiškio socialdemokratų lyderis. Jis čia pat ėmė kratytis lėlių panašumo į konkrečius politikus. „Gal jums taip atrodo. Gal panašūs žmonės“, – lėles su politikų veidais komentavo A. Čepulis.

LSDP Rokiškio skyriaus vadovas taip pat tikino, esą nė vienam spektaklio personažui neteko gyvūno vaidmuo. „Aš ten nemačiau nei beždžionės, nei kitokių... išraiškų. Galbūt kažkokia poza panaši ar panašiai. Aš nematau tenai, kad būtų užrašyta „beždžionė“ ar dar kažkas. Ten yra visi žmonės“, – aiškino A. Čepulis.

Priminus, kad JAV prezidentą vaizduojanti lėlė yra su uodega, socialdemokratas svarstė, jog „gal ten koja kažkokia yra ar dar kažkas“. Politikas čia pat įniko į savo vadovaujamo skyriaus „Facebook“ puslapį ir ėmėsi nagrinėti nuotraukas. Jas peržiūrėjęs, LSDP Rokiškio skyriaus pirmininkas puolė neigti, kad ant lėlės užklijuotas B. Obamos veidas. „Ar čia Obama? Man čia daugiau į Vagonį panašu, – taip uodeguotąją lėlę A. Čepulis priskyrė Rokiškio merui Antanui Vagoniui. – Gal jūs matot Obamą. Aš nematau čia Obamos.“ Kiek Rokiškio meras A. Vagonis panašus į socdemų lėlę – spręskite patys.

15min.lt koliažas. LSDP Rokiškio skyriaus ir Rokiškio savivaldybės nuotr.

O gal tai vis dėlto Barackas Obama? Ir galbūt lėlei panaudota būtent ši agentūros AP nuotrauka? Bet galbūt tai tik stebėtinai panašu į Rokiškio merą.

A. Čepulio žodžiais, LSDP lėlių teatro trupė „nenorėjo nieko pikto pasakyti“. LSDP Rokiškio skyriaus pirmininkas pats teigia spektaklyje nepamatęs nieko įžeidaus ar nepagarbaus kokiam nors politikui.

Atsiprašė dėl „nekorektiškos meninės saviveiklos“

Ketvirtadienį socialdemokratų partija visgi viešai atsiprašė dėl savo Rokiškio skyriaus „nekorektiškos meninės saviveiklos“.

Partijos vicepirmininkas Algirdas Sysas teigia, jog dėl neapgalvoto žingsnio gailisi ir Rokiškio skyriaus nariai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt