Lietuvoje

2021.08.06 17:39

Klaipėdiečiai niršta dėl šiukšlių kalnų greta neseniai pastatytų konteinerių, miesto valdžia aiškina: netvarką sukūrė patys gyventojai

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.08.06 17:39

Viename uostamiesčio mikrorajonų prie naujai pastatytų konteinerių dygsta šiukšlių kalnai. Žmones erzina netvarka, nemalonus kvapas, baiminamasi, jog čia netrukus atsiras ir kenkėjų. Klaipėdos savivaldybės atstovai pastebi, jog dėl tokios netvarkos kalti patys gyventojai, suskubę naudotis ką tik pastatytais, bet dar oficialias neveikiančiais konteineriais.

Jau kurį laiką kai kurių pietinėje miesto dalyje esančių daugiabučių gyventojai piktinasi prie naujai įrengtų pusiau požeminių konteinerių atsiradusia netvarka.

Reikjaviko gatvėje prie naujųjų konteinerių stūkso šiukšlių krūva, nosį riečia nemalonus kvapas.

Gatvėje sutikta šio rajono gyventoja piktinosi, jog tokia netvarka čia akis bado jau ne pirmą dieną.

„Nežinia, kodėl atsakingos tarnybos neišsprendžia šios situacijos. Manau, kad tokia netvarka ne tik, kad nemaloni akims, bet ir pavojinga – juk greitai čia gali pradėti veistis žiurkės ar kiti kenkėjai“, – stebėjosi klaipėdietė Lina.

Vis dėlto, panašu, kad dėl tokios situacijos kalti patys šio kvartalo namų gyventojai.

Klaipėdos savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė teigė, kad situacija jai žinoma.

„Nė vienas tų konteinerių dar nėra atiduotas vertinti, todėl jais dar negalima naudotis“, – pastebėjo pašnekovė.

Anot R. Jievaitienės, panašių problemų buvo kilę ir kitose miesto vietose, kur jau pastatyti naujieji pusiau požeminiai konteineriai, tačiau jais naudotis dar negalima.

Valdininkės žiniomis, įmonė, kuri stato šiuos konteinerius, bando užbėgti už akių tokioms problemoms ir konteinerių dangčius pažymėjo „Stop“ juostomis, tačiau tai ne visuomet padeda.

„Žmonės nesupranta, kad jie neveikia. Pasitaiko, kad nuplėšo tas „Stop“ juostas ir meta ten šiukšles. Nors naujieji konteineriai yra pastatyti, tačiau yra ir senieji, žmonės turėtų mesti ten. Schema nėra pasikeitusi, senieji konteineriai yra“, – aiškino R. Jievaitienė.

Pašnekovės teigimu, mieste atiduoti vertinti ir jau veikiantys yra tik 10 naujųjų konteinerių senamiestyje, visur kitur jie dar neveikia ir žmonės turėtų naudotis senaisiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt