Lietuvoje

2016.08.25 10:00

Politinė taryba svarstys J. Miliaus klausimą

Simonas Bendžius, LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.08.25 10:00

Valdančiųjų politinė taryba svarstys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) veiklos ir jos vadovo Jono Miliaus klausimą.

J. Miliui pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Šis klausimas į valdančiųjų posėdžio darbotvarkę įtrauktas partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininko Petro Gražulio iniciatyva. Parlamentaras šiame tyrime apklaustas kaip specialusis liudytojas.

P. Gražulis praėjusią savaitę teigė, kad „tvarkiečiai“ gali trauktis iš koalicijos, jei J. Milius bus šalinamas iš posto. Tačiau „Tvarka ir teisingumo“ vadovai sako, kad šie pareiškimai tėra asmeninė P. Gražulio nuomonė.

Teisėsaugos tyrime figūruojančios bendrovės „Judex“ komercijos direktorė Patricija Pachomovaitė yra P. Gražulio padėjėja Seime, įmonėje dirba keli parlamentaro artimieji.

Tuo metu J. Milius atsisako trauktis iš pareigų, teigdamas, kad „Judex“ atstovams padėjo laikydamasis įstatymų.

Prieš tai J. Milių atsistatydinti ragino prezidentė, premjeras ir žemės ūkio ministrė. Vyriausybė pavedė Žemės ūkio ministerijai įvertinti STT išvadą ir įpareigoti J. Milių pateikti savo veiklos ataskaitą.

Prokurorai įtaria, kad šaldyto maisto produktų bendrovė „Judex“ per Seimo narį P. Gražulį siekė paveikti maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.