Lietuvoje

2016.08.24 23:21

Vilnius kartu su Ukraina švenčia Nepriklausomybės 25-metį

LRT.lt2016.08.24 23:21

Vilnius solidarizuojasi su Ukraina, švenčiančia Nepriklausomybės 25-metį – šia proga Trijų Kryžių paminklas Vilniuje ir Rotušės kolonos šįvakar nušvito Ukrainos vėliavos spalvomis. Paminklas ir Rotušė  žydra-geltona spalvomis švies per visą naktį, rašoma pranešime.  

„Lietuva ir Ukraina visada buvo bendros istorinės lemties valstybės, lietuviai ir ukrainiečiai – bendros istorinės lemties tautos. Kalbu apie bendrą dvasią – apie laisvės jausmą, apie savo tautos ir valstybės vertės jausmą, apie pasiryžimą siekti atviresnio, modernesnio, šviesesnio gyvenimo. Todėl, šiandien žvelgdami į Ukrainą, matome Lietuvą, matome savo istorijos atspindį.

Mums irgi reikėjo išsivaduoti iš kaimyninės imperijos, irgi reikėjo laiko, pastangų ir, deja, aukų, kad būtume ten, kur esame šiandien. Tad – sveikinu ukrainiečius ir visus Ukrainos žmones su nepriklausomybės diena! Linkiu šiai istorinei Lietuvos sesei kantrybės ir ištvermės, ginant ir įtvirtinant savo laisvę. Слава Україні!”, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniečiai ir miesto svečiai rinkosi miesto centre pasigrožėti Trijų Kryžių kalnu, Rotuše ir palaikyti Ukrainos žmones, linkint jiems taikos ir vienybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.