Lietuvoje

2016.08.24 20:07

Lietuvos istorijos mylėtojams – istorinis komiksas „Leičiai“

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.08.24 20:07

Trečiadienį Valdovų rūmuose įvyko lietuviškų istorinių komiksų serijos „Leičiai“ pirmosios knygelės pristatymas. Leidinio scenarijaus autorius istorikas Karolis Zikaras teigia, kad Lietuvos istorijos mylėtojams labai trūksta vizualios medžiagos apie šalies praeitį.

„Labai daug žmonių domisi istorija ir tai yra ne veltui, nes visus atsakymus į tai, kas yra šiandien ir kodėl taip yra, mes gauname iš to, kai žinome, kas buvo prieš tai. Turbūt vienintelė Lietuvos istorijos mylėtojų problema yra tai, kad yra labai mažai vizualikos“, – teigia K. Zikaras, kuriam šį leidinį parengti padėjo iliustratorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto lektorius Tomas Mitkus.

Anot K. Zikaro, jaunas žmogus, skaitydamas istorinę knygą, nelabai turi už ko užsikabinti, kad įsivaizduotų tų laikų Lietuvos karius, paprastus žmones.

„Mūsų senoji istorija yra galbūt šiek tiek paslaptinga, miglota. Mūsų protėviai viduramžiais nėra palikę ikonografinių šaltinių iš tų laikų, kai buvo kovojama su kryžiuočiais, kai buvo auginama ta Lietuvos didvalstybė“, – sako K. Zikaras.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.