Lietuvoje

2021.08.06 07:39

Į Seimą bus įleidžiami tik imunitetą nuo COVID-19 turintys darbuotojai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.06 07:39

Nuo penktadienio į Seimą bus įleidžiami tik pasiskiepiję nuo koronaviruso, juo persirgę arba turintys neigiamą testą darbuotojai. Tokia tvarka jau galioja ir Vyriausybėje.

Nepasiskiepijusiems, nepersirgusiems ir nepateikusiems neigiamo testo rezultato, bus ribojamas patekimas į Seimo rūmus ir deaktyvuojamos įėjimo į Seimą kortelės. Atsižvelgiant į darbo pobūdį, tokie darbuotojai gali dirbti nuotoliniu būdu.

Nauja tvarka negalios Seimo nariams ir lankytojams.

Ministerijos, savivaldybės ar kitos viešojo administravimo veiklą vykdančios įstaigos taip pat turi nustatyti tvarkas, kaip užtikrinti privalomą periodinį testavimą imuniteto neturintiems darbuotojams.

Vyriausybė planuoja nuo rugsėjo 13-osios sumažinti veiklų ir paslaugų prieinamumą tiems, kurie nesiskiepys ar neturės galimybių paso. Premjerė ketvirtadienį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ sakė, kad galimybių paso prieinamumas turėtų būti didinamas.

„Tikrai norime tuo pasirūpinti papildomai. Buvo klausimų, ar nebus taip, kad viskas užlūš, kai daug žmonių turės naudoti galimybių pasą. Galimybių paso trukmės klausimas irgi paraleliai sprendžiamas, nes žmogus, jeigu yra skiepytas, tai po savaitės nepasidaro neskiepytas arba po savaitės nepasidaro kitoks. Kai testo galimybė buvo gana plati, tokiu atveju, žinoma, tai šiek tiek sudėtingiau, bet kai tai skiepyti žmonės, tai tas pažymėjimas, kad žmogus yra skiepytas, manau, galėtų būti prieinamas įvairesnėmis formomis net ir tiems žmonėms, kurie neturi, tarkim, išmaniojo telefono ir kuriems nėra patogu išsiimti jo iš Registrų centro. Reikėtų [galimybės] tiesiog atsispausdinti ar gydymo įstaigoje, ar kitu būdu“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.