Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.24 16:23

Į atsargą išlydėti dar 340 tarnybą baigusių šauktinių

LRT.lt 2016.08.24 16:23

Trečiadienį per iškilmingas rikiuotes Rukloje ir Kaune į atsargą išleisti ir prie aktyviojo kariuomenės rezervo prisijungė per 340  nuolatinės privalomosios padinės karo tarnybos karių, atlikusių tarnybą Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos ir Juozo Vitkaus inžinerijos batalionuose, rašoma pranešime spaudai.

Beveik 100 iš jų išreiškė norą tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos kariai. Tarnybą baigusius karius pasveikino Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys, batalionų vadovybė, karių artimieji ir draugai.

Artilerijos batalione į atsargą iškilmingai išlydėti 156 šauktiniai 

Per iškilmingą rikiuotę Rukloje į atsargą išleisti ir prie aktyviojo kariuomenės rezervo prisijungė 156 Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „ Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Pusė iš beveik 50 norą toliau tarnauti išreiškusių šauktinių karių lieka tęsti tarnybą ten, kur ir pradėjo – Artilerijos batalione, likę tarnaus kituose Lietuvos kariuomenės daliniuose.

Devynis mėnesius trunkančią tarnybą nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai pradėjo Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione 2015 m. lapkričio mėnesį. Šiame batalione kariai baigė Bazinį kario rengimo ir 105 mm haubicos M/50 skyriaus kario kursus, kuriuose sėmėsi žinių apie darbą skyriaus sudėtyje, haubicos M/50 orientavimą, taktikos pagrindų, topografijos elementų, taikytojo ir sviedinių padavinėtojo funkcijų.

Tarnybos metu kariai dalyvavo tarptautinėse pratybose Lietuvoje („Medžiotojas 2016“, „Ugninis griausmas 2016“ ) ir Latvijoje („Vasaros skydas2016“), kurių metu turėjo galimybę susipažinti su užsienio šalių kariuomenių paramos netiesiogine ugnimi technika ir įranga.

Inžinerijos batalionas atsisveikino su 185  šauktiniais, jų vieton stoja nauja 199 karių pamaina

Kaune dislokuotas Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas į atsargą išleido 185 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius. Iš jų net 50 jaunuolių apsisprendė tarpti profesinės karo tarnybos kariais. 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. Vytautas Žukas padėkojo kariams už gerai atliktas pareigas ir palinkėjo sėkmės kuriant savo ir mūsų šalies ateitį ir visada išlikti vertais pagarbos. Šventinės rikiuotės metu gen. ltn. J. V. Žukas kariuomenės vado monetomis apdovanojo geriausius J. Vitkaus inžinerijos bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karius j. eil Povilą Kuodžių ir j. eil. Anelių Užuotą.

Visų karių vardu kalbėjęs Bendrosios inžinerijos kuopos karys j. eil. Donatas Petkevičius dėkojo vadams už galimybę mokytis iš geriausių ir dirbti su geriausiais.

„Nebūtume tokie, kokie dabar esame, jei ne mūsų vyresniųjų brolių ir seserų įtaka, jų įdėtas darbas ir pavyzdys“,  – baigdamas atsisveikinimo kalbą sakė karys.

Iškilmingos ceremonijos pabaigoje Kauno įgulos kapelionas kpt. Tomas Karklys, suteikęs didelį indelį karių dvasiniam gyvenimui, palaimino karius ir linkėjo Dievo palaimos ir stiprybės.

Pradėję karinę tarnybą jaunieji karo inžinieriai buvo mokomi bendrų karinių disciplinų: rikiuotės, drausmės statuto, ginklų ir šaudybos pradmenų, bazinių taktikos elementų. Šauktiniai išmoko suteikti pirmąją medicinos pagalbą kitam kariui mūšio metu, kitų karinių dalykų.

Vėliau prasidėjo Karo inžinieriaus specialisto rengimo kursas, kurio metu kariai buvo mokomi sprogdinimo darbų, įrenginėti ir įveikti inžinerines užtvaras, įrengti mūšio pozicijas, minų laukus ir kitų inžinerinės paramos elementų.  Kariams įgijus individualių įgūdžių, prasidėjo kolektyvinis karių rengimas, kario įgytas žinias kariai naudojo vykdydami užduotis skyriaus ir būrio sudėtyje.

Išėjusių į atsargą šauktinių karių vietas jau penktadienį užims antroji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos laida.

Rugsėjo viduryje į atsargą bus išleisti paskutiniai 2015 m. šaukimo  nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, šiuo metu jau beveik baigiantys tarnybą septyniuose  Lietuvos kariuomenės padaliniuose.

Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, įrašomi į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau, kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20–30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

2016 metais, kaip ir pirmojo šaukimo kariai, tarnybą atliks 3 tūkst. karo prievolininkų. Nuo 2017 m. į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kasmet bus šaukiama nuo 3,5 tūkst. iki 4 tūkst. karių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi