Lietuvoje

2021.08.06 06:32

Vyriausybė ir Seimo komitetai svarstys projektus dėl tvoros statybos pasienyje

BNS2021.08.06 06:32

Penktadienį Vyriausybė ir du Seimo komitetais svarstys teisės aktų projektus, turinčius sudaryti galimybę per kuo trumpesnį laiką pasienyje su Baltarusija pastatyti tvorą, skirtą stabdyti neteisėtų migrantų antplūdį.

Dėl to penktadienį rengiamas Vyriausybės posėdis, o po jo – uždaras Seimo Biudžeto ir finansų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdis.

Anksčiau šią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė minėjo, kad Seimui bus teikiami projektai, numatantys pripažinti fizinio barjero pasienyje statybą ypatingos svarbos projektu ir sudaryti jam kai kurias išlygas vykdant viešųjų pirkimų, statybos leidimų gavimo ir kitas procedūras.

Penktadienį situaciją pasienyje aptars ir parlamentiniai komitetai. Uždarame posėdyje jiems bus pristatytas fizinio barjero diegimo Baltarusijos pasienyje projektas, aptartos jo finansavimo galimybės, viešųjų pirkimų procedūros ir teisės aktų pakeitimai, reikalingi sklandžiam projekto įgyvendinimui.

Taip pat planuojama priimti bendrą Biudžeto ir finansų bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų sprendimą, raginantį visu valstybės sienos su Baltarusija perimetru per kuo trumpesnį laiką sustiprinti valstybės sieną fiziniu barjeru.

Siekiant stabdyti neteisėtų migrantų antplūdį pasienyje su Baltarusija planuojama įrengti dvigubą užtvarą – nutiesti aštrios vielos koncertinos užtvarą ir pastatyti vielinę tvorą.

Pagal Valstybės sienos apsaugos siūlymą, 508 kilometrų pasienio ruože ketinama statyti keturių metrų aukščio metalinę pastiprintos vielos tvorą su Y formos viršūnėmis. Ant jų papildomai būtų montuojama pjaunanti viela koncertina.

VSAT skaičiavimu, minėtos tvoros pastatymas kainuotų apie 152 mln. eurų.

Lietuva su Baltarusija turi 670 km sienos.

Šiemet į Lietuvą per sieną su Baltarusija pateko per 4,1 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Irako.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali padėtis. Taip pat priimtas sprendimas apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti asmenis, tai gerokai sumažino plūstančiųjų srautus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.