Lietuvoje

2021.08.06 06:56

Orai džiugins nebent laukiančius grybų – sulauksime ir smarkaus lietaus, temperatūra kils vangiai

atnaujinta 08.12
LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.06 06:56

Laukia niūroki ir lietingi penktadienio ir savaitgalio orai. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Paulius Starkus, visur iškris lietus, kai kur net stiprus, o pragiedrulių sulauksime nebent sekmadienį. Tiesa, jie ilgai neužsibus.

Penktadienio orus lems pietinis ciklonas, todėl orai džiugins nebent laukiančius grybų. Bus lietinga ir niūru – tankūs debesys greitai išplis po visą šalį, šiek tiek pragiedrulių bus nebent pirmoje dienos pusėje šiaurės vakariniuose rajonuose. Prasidėjęs šalies pietryčiuose, lietus gana sparčiai išplis į šiaurę ir iki vakaro palis visoje šalyje. Vietomis lietaus kiekiai numatomi nemaži, didesnė smarkaus lietaus tikimybė numatoma pietinėje šalies dalyje. Kai kur gali pagrūmoti ir perkūnija. Taip pat turėtų dar labiau sustiprėti šiaurės vėjas, kuris bus stiprokas, o vietomis net ir gūsingas – pasieks 15–16 m/s greitį.

Temperatūra kils labai vangiai – sušils tik iki 15–18 laipsnių šilumos ir tik šiaurės vakariniuose rajonuose gali būti kiek šilčiau – 19–20 laipsnių šiluma.

„Grinda“ skelbia, jog Vilniuje laukiant smarkaus lietaus, jau yra paruošti liūties valdymo ir padarinių likvidavimo ekipažai.

Šeštadienio nakties orus dar lems pietinis ciklonas, todėl palis dar visur, o kai kur ir smarkiai. Temperatūra svyruos tarp 12–17 laipsnių šilumos.

Dieną palis protarpiais, bet vis dar didesnėje šalies dalyje. Tik popietę, pradedant pietvakariniais rajonais, ims daugėti pragiedrulių, o vakarop dangus gali ir visai pragiedrėti. Temperatūra ypatingai nedžiugins – numatoma 18–20 ir tik pietvakarinėje dalyje – 22–23 laipsniai šilumos.

Sekmadienį situacija bus šiek tiek kitokia. Naktį sustiprės aukštesnis slėgio laukas, todėl orai trumpam pasitaisys, pragiedrės ir lietaus nebesulauksime. Temperatūra turėtų pažemėti iki 10–15 laipsnių šilumos. Dieną, deja, ilgai saulės spinduliais neteks pasidžiaugti, gal kiek ilgiau pragiedruliai išsilaikys rytų Lietuvoje. O po vidurdienio pradėsime jausti artėjančio atmosferos fronto įtaką, tad vakariniuose rajonuose debesys tankės ir iki vakaro trumpi lietūs išplis į didesnę šalies dalį.

Visgi sekmadienio dieną plūstels kiek šiltesnis oras – turėtų sušilti iki 23–28 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.