Lietuvoje

2021.08.05 23:17

Dalis į Lietuvą neteisėtai atvykusių migrantų liks, nepaisant pastangų juos grąžinti

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.05 23:17

Ekspertai pabrėžia, kad dalis į Lietuvą neteisėtai atvykusių asmenų greičiausiai liks, nepaisant pastangų juos grąžinti į kilmės šalis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus projektų vadovė Eglė Samuchovaitė teigia, kad taip nutikti gali, jei kilmės šalys atsisakytų priimti grąžinamus žmones. Pasak jos, migrantams likus Lietuvoje, reikėtų pasirūpinti jų integracija.

„Dalis bus sugrąžinta arba savanoriškai grįš, bet turime ir tą grupę žmonių, kurių grąžinimas neįvyks. Pavyzdžiui, kilmės šaliai atsisakant patvirtinti, kad tai tos šalies piliečiai, atsisakant priimti priverstinai grąžinamus žmones. Tokiais atvejais per vienerius metus nuo sustabdymo išduodamas leidimas laikinai gyventi.

Bet turiu pabrėžti, kad tokių žmonių integracijai pagal dabar galiojantį reguliavimą valstybės parama nėra teikiama“, – LRT RADIJUI sako E. Samuchovaitė.

Tuo metu Seimo socialinių reikalų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sako, kad šiuo metu valstybės prioritetas yra ne migrantų integracija, o pačios migracijos mastų suvaldymas.

Praėjusią parą sulaikyta 19 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną, apgręžta – per 300. Tai mažiausias sulaikytų užsieniečių skaičius nuo birželio 29 dienos.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko per 4,1 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Irako.

Kariuomenė atnaujino aštrios vielos, vadinamosios koncertinos, tiesimą pasienyje su Baltarusija. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, jog šiuo metu koncertinos turima tiek, kad pakaktų padengti 20 kilometrų ruožą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.