Lietuvoje

2021.08.05 19:28

ESBO posėdyje Lietuva atmetė teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę

LRT.lt, BNS2021.08.05 19:28

Ketvirtadienį vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Nurodoma, kad Lietuva pabrėžė, kad egzistuoja rimtos priežastys, leidžiančios teigti, jog trečiųjų šalių piliečiai neteisėtai kerta Lietuvos valstybinę sieną tiesiogiai padedant Baltarusijos institucijoms ir joms pavaldžioms kelionių agentūroms. „Frontex“ pareigūnų neseniai nufilmuota vaizdo medžiaga, parodanti, kaip Baltarusijos sienos apsaugos pareigūnai padeda migrantams neteisėtai kirsti Lietuvos sieną, tik dar vienas šiuos teiginius patvirtinantis įrodymas.

Lietuva atmetė kaltinimus dėl netinkamo elgesio su migrantais ir bet kokią galimybę, kad Lietuvos sienos apsaugos pareigūnai yra susiję su pranešama Irako piliečio mirtimi Baltarusijos pasienyje.

Tokius kaltinimus anksčiau atmetė Lietuvos vadovai.

Lietuvos atstovai dar kartą pareikalavo, kad Baltarusija liautųsi piktybiškai elgusis ir laikytųsi savo prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, taip pat ir prisiimtų ESBO kontekste.

LRT.lt primena, kad pastaruoju metu labai išaugus neteisėtai Lietuvos-Baltarusijos sienos kertančių migrantų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Išaugusi migracija siejama su Aliaksando Lukašenkos režimu.

Praėjusią parą sulaikyta 19 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną, apgręžta – per 300. Tai mažiausias sulaikytų užsieniečių skaičius nuo birželio 29 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.