Lietuvoje

2021.08.05 17:03

Svarbiausios ketvirtadienio naujienos: atnaujintas koncertinos tiesimas pasienyje, o Cimanouskaja atvyko į Lenkiją

Paulius Viluckas, Saulius Jakučionis, BNS2021.08.05 17:03

BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:

Migrantų krizė:

* Praėjusią parą sulaikyta 19 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną, apgręžta – per 300. Tai mažiausias sulaikytų užsieniečių skaičius nuo birželio 29 dienos.

* Oro bendrovė „Iraqi Airways“ atšaukė planuotą skrydį iš Irako pietrytinio miesto Basros į Minską. ES ambasadorius Irake Martinas Huthas tvirtina, kad nacionalinis Irako oro vežėjas sustabdė skrydžius į Minską artimiausioms dešimčiai dienų.

* Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad tvorą pasienyje su Baltarusija turėtų statyti viena valstybės energetikos holdingo „Epso-G“ įmonių. Grupės, kuri taip pat vienija įmones „Litgrid“ ir „Amber Grid“, bendrovės „Tetas“ vadovas Gediminas Mažeika sakė, kad jos jau buvo klausta apie techninius sprendimus.

* Seimo opozicija palaikys fizinio barjero statybą pasienyje, pranešė jos lyderis Saulius Skvernelis. Visgi jis sukritikavo Vyriausybės siūlomas įstatymų pataisas dėl didesnių įgaliojimų kariuomenei. Anot politiko, pataisos leistų faktiškai nepaprastąją padėtį įvesti ekstremaliosios situacijos metu.

* Kariuomenė atnaujino aštrios vielos, vadinamosios koncertinos, tiesimą pasienyje su Baltarusija. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sakė, jog šiuo metu koncertinos turima tiek, kad pakaktų padengti 20 kilometrų ruožą.

* Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka per susitikimą dėl padėties pasienyje nurodė savo jėgos struktūroms uždaryti „kiekvieną sienos metrą“.

* Europos Sąjungos diplomatijos tarnyba iškvietė Baltarusijos atstovą Briuselyje, kad išsakytų priekaištus Minskui dėl migrantų antplūdžio.

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 218 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios ligos mirė vienas žmogus. Ligoninėse gydomi 206 COVID-19 pacientai, 22 iš jų – reanimacijoje. Per parą pirmąja vakcinos doze paskiepyta 11,5 tūkst. žmonių. Dėl neplaninių darbų Registrų centro darbų e.sveikatos sistemoje paros COVID-19 atvejų statistika yra netiksli, ji retrospektyviai bus atnaujinta penktadienį.

* Pranešta, kad Lietuvoje šią savaitę nustatyti dar 176 koronaviruso delta atmainos atvejai.

* JAV planuoja leisti atvykti į šalį visiškai paskiepytiems žmonėms iš užsienio.

* Australijos Naujojo Pietų Velso valstijoje, kurioje yra vienas didžiausių šalies miestų Sidnėjus, per parą užfiksuoti 262 nauji COVID-19 atvejai – daugiausia nuo pandemijos pradžios.

* Nuo pandemijos pradžios visame pasaulyje registruotų COVID-19 atvejų skaičius perlipo 200 mln., rodo naujienų agentūros AFP iš oficialių šaltinių kaupiami duomenys.

Saugi Cimanouskaja. Baltarusijos olimpietė Kryscina Cimanouskaja pareiškė esanti laiminga, kad yra saugi Varšuvoje. Sportininkė tvirtino, kad į Lenkiją vyksta ir jos vyras, iš Baltarusijos pabėgęs į Ukrainą.

Naujas ambasadorius. Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pasiūlė šalies ambasadoriumi Lenkijoje skirti Zbigniewo Brzezinski, vieno iškiliausių Šaltojo karo laikų politinių veikėjų, sūnų. Varšuvos vyriausybė yra nepatenkinta šia kandidatūra.

Meksikos ieškinys. Meksika pranešė pareiškusi ieškinį didžiosioms JAV ginklų gamintojoms dėl per sieną neteisėtai gabenamų ginklų. Jie, anot pareigūnų, prisideda prie su narkotikais siejamo smurto. Meksika siekia, kad JAV sustabdytų šaunamųjų ginklų srautą.

Irano prezidentas. Naujasis Irano prezidentas Ebrahimas Raisi prisiekė parlamente.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.