Lietuvoje

2021.08.05 15:45

LRT FAKTAI. Ar nepasiskiepiję asmenys nebeįleidžiami į Seimą?

Jurga Bakaitė, LRT.lt2021.08.05 15:45

Nepasiskiepiję darbuotojai nebegali dirbti Seime – tokia informacija šiandien pasirodė socialiniuose tinkluose, pirmasis ja pasidalijo politologas, „Nacionalinio susivienijimo“ vicepirmininkas Vytautas Sinica.

„Deaktyvuotos nepasiskiepijusių Seimo darbuotojų įėjimo kortelės“, – pranešė V. Sinica. Ši žinutė sukėlė ir pasipiktinimą dėl naujo apribojimo, ir palaikymą.

Kaip LRT.lt informavo Seimo kanceliarija, tai yra tiesa – Seimo kanclerio įsakymu nustatyta privaloma darbuotojų sveikatos patikrinimo tvarka.

Jei darbuotojai nepersirgę COVID-19 liga arba nepaskiepyti nuo jos, turi pasitikrinti prieš pradėdami dirbti ir periodiškai, ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų, tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, ir pateikti peržiūrėti atitinkamus dokumentus. Ši tvarka galioja darbuotojams, turintiems nuolatinį tiesioginį kontaktą darbo vietoje su kitais asmenimis.

„Nepateikusiems atitinkamų testavimo, persirgimo ar pasiskiepijimo faktą patvirtinančių dokumentų darbuotojams patekimas į Seimo rūmus ribojamas. Atsižvelgiant į darbo pobūdį, šie darbuotojai gali dirbti nuotoliniu būdu. Dirbantiesiems nuotoliniu būdu testuotis neprivaloma“, – teigiama LRT.lt atsiųstame atsakyme.

Seimo kanceliarijos atstovai taip pat patikino, kad naujoji tvarka negalioja Seimo nariams ir lankytojams – ji skirta tik Seimo kanceliarijos darbuotojams. Šiai kategorijai priskiriami ir Seimo narių patarėjai bei padėjėjai.

Kaip atsiranda netikros naujienos? LRT FAKTAI dekonstruoja klaidinančią informaciją ir aiškinasi, kodėl ji pasiekė jūsų ekranus. Pastebėjote melagingą žinutę? Rašykite: lrtfaktai@lrt.lt

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.