Lietuvoje

2021.08.05 14:49

Ketvirtadienį pasienyje dirba kariai: sustiprins jau esantį barjerą, papildomai ketinama nutiesti dar 200 metrų

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.08.05 14:49

Kariuomenės atstovas informavo, kad naudojant iš Estijos gautą pjaunančią vielą, ketvirtadienį bus sustiprintas jau anksčiau pasienyje nutiestas tokios vielos ruožas. Taip pat ketinama papildomai nutiesti iki 200 metrų vielos atkarpą.

Kaip komentavo kariuomenės vado įgaliotas teritorijos taktinis vadas Linas Sadauskas, kad tęsiant darbus sustiprinta jau esama tvora bei tiesiami nauji jos ruožai. Apytiksliai jau nutiesta apie 1,4 km. tvoros, planuojama šį ruožą sustiprinti.

„Tai viena dalis darbų, o kita dalis darbų ir tiesti toliau tvorą šiame ruože ir kituose ruožuose. <...> Ši nauja atkarpa bus statoma priklausomai nuo vietovės, kombinuojama įvairiai. Tai yra techniniai mūsų inžinerių paskaičiavimai pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) poreikį“, – sakė kariuomenės atstovas.

Ketvirtadienį ketinama sustiprinti jau nutiestą barjerą ir dar papildomai nutiesti 100-200 metrų į šlaitą. Koncertina, naudojama šiems darbams, į Lietuvą atkeliavo iš Estijos.

„Supraskime, kad tai yra tęstiniai darbai. Tie poreikiai gali vėl atsirasti iš naujo. Jeigu jie yra pateikiami VSAT, pagal mūsų kariuomenės vado nurodymus, mes tuos darbus tęsiame. <...>

Vyksta pastovūs įsigijimai, juos vykdo Vidaus reikalų ministerija. Kai jau yra priemonės, mes tiesiog tęsiame tuos darbus“, – sakė L. Sadauskas.

Anot jo, ketvirtadienį tiesiama koncertina turėtų siekti 2-3 metrų aukštį, ją tiesia daugiau nei 100 karių.

„Darbai yra sudėlioti prioriteto tvarka, kai tik įvyksta pirkimai, mes organizuojame darbo grupes ir atsiunčiame karius įrenginėti reikiamus ruožus“, – teigė kariuomenės atstovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.