Lietuvoje

2016.08.24 10:23

R. Šimašius persigalvojo: Ukrainos vėliavos spalvomis spindės ir Trys kryžiai, ir Vilniaus rotušė

Vilniaus miesto meras ir Liberalų sąjūdžio lyderis Remigijus Šimašius atsipeikėjo ir trečiadienio rytą dar kartą pakeitė savo sprendimą dėl Ukrainos.

Trečiadienį vakare, 19 valandą, minint Ukrainos atkurtos Nepriklausomybės 25-ąsias metines, Vilniuje Ukrainos vėliavos spalvomis nušvis ne tik miesto Rotušė ir jos kolonos, bet ir Trijų kryžių kalno skulptūros.

Apie tai Vilniaus miesto meras R. Šimašius paskelbė kalbėdamas tiesioginiame radijo stoties „Žinių radijas“ eteryje trečiadienio rytą.

Šią žinią DELFI patvirtino ir mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas.

Tokį politiko sprendimą, pasak jo atstovo, lėmė visuomenės reakcija.

„Mes sekame visuomenės reakciją, matėme, kad žmonėms šis klausimas buvo aktualus“, – sakė trečiadienio rytą telefonu kalbintas A. Zubriakovas.

DELFI primena, kad skandalas dėl mero R. Šimašiaus kilo po to, kai vakar, rugpjūčio 23 dieną, DELFI publikavo straipsnį apie Ukrainos bičiulių Lietuvoje nuostabą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo.

Paaiškėjo, kad R. Šimašius ignoravo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos komiteto priimtą sprendimą tenkinti visuomenininkų prašymą – apšviesti Trijų kryžių kalno skulptūras Ukrainos vėliavos spalvomis.

Kai DELFI ėmėsi aiškintis priežastis, kodėl, Vilniaus miesto vadovas sprendimą pakeitė – leido Ukrainos spalvomis apšviesti Vilniaus katedros varpinę.

Tačiau antradienio vakarą, prieš darbo pabaigą, R. Šimašius vėl persigalvojo ir apšviesti leido ne varpinės pastatą, bet Vilniaus miesto rotušę bei jos kolonas. Šiame pastate visuomenininkai ir Ukrainos bičiuliai trečiadienio vakarą rengia Ukrainos 25-ųjų atkurtos nepriklausomybės metinių minėjimą ir koncertą.

Kai antradienio vakarą pasirodė publikacija DELFI, skaitytojai nevienareikšmiai vertino Vilniaus miesto mero elgesį ir sprendimus.

„Facebook‘e“ ir komentaruose po tekstu Remigijui Šimašiui buvo priminta ir tai, kad jam dirbant teisingumo ministru, Baltarusijos režimui Lietuvos institucijos išdavė duomenis apie Baltarusijos opozicijos veikėjų asmenines sąskaitas bei pinigų srautus į jas, kitą asmeninę informaciją.

Nepraslydo pro internautų akis ir faktas, kai vykstant rinkimų kampanijai į Vilniaus miesto savivaldybės mero postą, R. Šimašius nustebino savo rinkėjus dalyvaudamas prieštaringai vertinamo Rusijos televizijos propagandos kanalo „Piervyj Baltijskij“ transliacijoje.