Lietuvoje

2021.08.05 12:15

Bilotaitė: šiuo metu koncertinos turime 20-čiai kilometrų pasienyje

atnaujinta 12.46
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.08.05 12:15

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tvirtina, kad šiuo metu valstybė turi apie 140 kilometrų koncertinos tvoros, kurios užteks 20 kilometrų pasienio ruožo uždengimui. Vis dėlto, anot jos, Lietuvą turėtų pasiekti ir daugiau šiai tvorai statyti reikalingų medžiagų.

A. Bilotaitė ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad fizinio barjero Lietuvos pasienyje su Baltarusija įrengimas yra itin svarbus projektas, dėl kurio ministrė tikėjosi visų politikų sutarimo.

Bilotaitė: fizinio barjero šiuo metu turime 20-čiai kilometrų pasienyje

„Būtinas susitelkimas, mes negalime delsti ir aš labai tikiuosi, kad bendras susitarimas bus“, – sakė A. Bilotaitė.

Ji priminė, kad jau yra pradėta spygliuotos pjaunančios vielos tvoros – koncertinos – tiesimo pasienyje darbai. Ši tvora bus apie trijų metrų aukščio.

„Mūsų prioritetas – padengti labiausiai pažeidžiamus (sienos – LRT.lt) ruožus, tai yra apie 95 kilometrai“, – teigė A. Bilotaitė.

Ministrė teigė, kad šiuo metu Lietuva turi apie 140 kilometrų koncertinos, iš kurios pavyks uždengti apie 20 kilometrų valstybės sienos.

„Kadangi numatyta koncertiną tiesti ne dviem aukštais, kaip buvo daroma, o priimas sprendimas tiesti šešiomis juostomis. Tokiu atveju gaunasi, kad realiai turime koncertinos 20-čiai kilometrų“, – tikino vidaus reikalų ministrė.

A. Bilotaitė teigimu, Lietuva ir toliau planuoja papildomus koncertinos įsigijimus.

„Su estais mes toliau kalbamės ir už keturių savaičių turėtume turėti dar papildomą 100 kilometrų kocertinos kiekį Lietuvoje, taip pat iš Ukrainos turėtume gauti nemokamai 100 kilometrų, taip pat yra kalbamasi dėl kitų kiekių, kuriuos įsigytume iš Ukrainos“, – pasakojo ministrė.

Ji teigė, kad dar didesni medžiagų, reikalingų užtvarų tiesimui, bus įsigyti, įvykdžius pirkimus.

Koncertinos užtvarą, kaip teigė A. Bilotaitė, pasienyje įrenginėja kariškiai, kelininkai, privataus sektoriaus darbuotojai.

Ministrė teigė nenorinti tiksliai įvardyti, kiek ir kokie pasienio ruožai jau yra padengti koncertina, kadangi, anot jos, šia informacija gali pasinaudoti į Lietuvą neteisėtų migrantų srautus siunčiantis Baltarusijos režimas.

Nustebtų, jei Lukašenka pasirūpintų sienų saugumu

A. Bilotaitė, paklausta, ar Lietuvos pasieniečiams neįleidžiant neteisėtų migrantų iš Baltarusijos pusės, šie gali koncentruotis tarp Lietuvos ir Baltarusijos ir tokiu būdu galėtų kilti humanitarinė krizė, tokio scenarijaus neatmetė.

Tiesa, ji teigė netikinti, kad Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenkas pats imtų rūpintis šalies sienų saugumu.

„Jeigu Lukašenka tikrai pasirūpins sienų saugumu ir imsis rūpintis sienomis, čia būtų neįtikėtina, nes iki šiol viskas buvo daroma taip, kad tie žmonės su pareigūnų pagalba lengvai galėtų kirsti Lietuvos sieną“, – sakė A. Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministrė pabrėžė, kad neteisėtų migrantų keliones organizuoja A. Lukašenkos režimas.

„Tie žmonės yra tapę A. Lukašenkos režimo įrankiu, kuris yra naudojamas prieš Lietuvą“, – komentavo ji.

A. Bilotaitė, paklausta, ar neteisėtų migrantų koncentracija prie Lietuvos sienos netaps jos problema, pabrėžė, kad Lietuva turi laikytis kietos pozicijos ir ginti savo sieną.

„Aš manau, kad mes turime laikytis kietos pozicijos, Lietuva turi principingai užtikrinti sienos apsaugą ir mes esame pasiruošę tai daryti nuosekliai ir tiek, kiek reikės“, – akcentavo A. Bilotaitė.

Jos teigimu, Lietuvos institucijos intensyviai derina neteisėtų migrantų grąžinimo į kilmės šalis procesus.

A. Bilotaitė, paklausta, kokiomis aplinkybėmis migrantai yra sulaikomi Lietuvoje, tikslaus atsakymo nepateikė, tačiau pabrėžė pasieniečiai kiekvieną situaciją įvertina individualiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.