Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.24 09:43

L. Graužinienė pasisako už nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašo viešinimą

ELTA 2016.08.24 09:43

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė palaiko atsakingų Lietuvos institucijų sprendimą į Lietuvą neįleisti Rusijos dainininko Olego Gazmanovo, bet pasisako už nepageidaujamų asmenų Lietuvoje sąrašo viešinimą. 

„Iš tiesų reikia pasitikėti mūsų institucijomis. Jeigu, pasirodo, jis buvo nepageidaujamų asmenų sąraše, tai yra asmenų, kurie negali atvykti į Lietuvą, ir ne tą pačią dieną prieš atvykstant, o jau ilgesnį laiką, tai, manau, kad tam buvo priežasčių. Ir, aišku, tos priežastys yra susijusios ne su jo kūrybine, o koncertine, propagandine veikla ir tai, kad jis rėmė Krymo okupaciją ir jo dainos dažnai skamba dar sovietinio teksto kontekste, ir tuo jis didžiuojasi.

Tie žmonės kelia tikslus atvykę ne skleisti kultūros, grožio, gerąsias emocijas, o turi politinę potekstę. Tad, matyt, institucijos, kurios sudaro tuos sąrašus, turi tam svarių priežasčių. Tai aš linkusi jomis pasitikėti“, – interviu „Žinių radijui“ sakė Seimo vadovė, komentuodama tai, kad praėjusią savaitę į Lietuvą nebuvo įleistas O. Gazmanovas.

Seimo pirmininkė teigė pritarianti, kad nepageidaujamų asmenų sąrašai turėtų būti vieši. Visuomenė turi žinoti, kokie asmenys nepageidaujami Lietuvoje, bet būtina paaiškinti, kodėl jie nepageidaujami. Klausimą, kodėl dabar šie sąrašai neviešinami, L. Graužinienė siūlė adresuoti užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui arba kitiems atsakingiems pareigūnams.

„Galbūt buvo svarių priežasčių neviešinti“, – svarstė L. Graužinienė

ELTA primena, kad praėjusią savaitę pasieniečiai Vilniaus oro uoste į Lietuvą neįleido Rusijos dainininko O. Gazmanovo. Paaiškėjo, kad reisu iš Maskvos atvykęs vyras yra nepageidaujamas šalyje.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija dar anksčiau buvo išreiškusi poziciją, kad O. Gazmanovo kūryba sąmoningai kurstoma nesantaika ir rodoma nepagarba Lietuvos istorijai. O. Gazmanovo dainoje „Pagaminta Sovietų Sąjungoje“, be to, dainuojama: „Ukraina ir Krymas, Baltarusija, Moldova – tai mano šalis! Sachalinas, Kamčatka, Uralo kalnai – tai mano šalis! Krasnodaro kraštas, Sibiras ir Pavolgis, Kazachstanas, Kaukazas ir Pabaltijys... Aš gimiau Sovietų Sąjungoje, padarytas SSSR!“. Ši Sovietų Sąjungą šlovinanti daina Rusijos Federacijos Konstitucijos dvidešimtmečio minėjimo metu nuskambėjo Kremliaus didžiuosiuose rūmuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi