Lietuvoje

2021.08.05 12:09

Gausų aukščiausių įvertinimų derlių susižėrusius abiturientus sveikinusi Šimonytė: jūsų šimtukai itin puošia šiuos pandeminius metus

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.08.05 12:09

Vyriausybėje pagerbti abiturientai, profesinių mokyklų absolventai, geriausiai išlaikę brandos, profesinio mokymo ar tarptautinio bakalaureato diplomo programos egzaminų sesiją. Šiemet pirmą kartą net 4 abiturientai iš brandos egzaminų gavo po šešis šimtukus. 4 abiturientai pelnė po penkis šimtukus, 36 abiturientai – po keturis šimto balų įvertinimus, 71 abiturientas iš valstybinių brandos egzaminų gavo po tris šimtukus.

21 abiturientas aukščiausiais balais baigė tarptautinio bakalaureato programą, 10 profesinio mokymo įstaigų absolventų aukštais įvertinimais išlaikė ne tik brandos, bet ir kvalifikacijos egzaminus.

Iš beveik 22 tūkst. šiemet laikiusių brandos egzaminus net 1 542 abiturientų atestatuose puikuojasi 100 balų įvertimai. 208 abiturientai gavo po du šimtukus.

Kaip sakė aukštus įvertinimus pelniusius jaunuolius sveikinusi premjerė Ingrida Šimonytė, šiemetinių abiturientų šimtukai itin puošia šiuos pandeminius metus.

„Įvertinimas atestate nėra atsitiktinis, jis rodo ilgametį triūsą“, – sakė I. Šimonytė.

Ji pabrėžė esanti tikra, kad tarp abiturientų, susirinkusių į Vyriausybėje surengtą pagerbimo ceremoniją, bus tie, kas prisidės prie mūsų valstybės plėtros.

„Neabejoju, kad tarp jūsų yra daugybė žmonių, kurie ateityje padės ne tik mums būti stipresne valstybe, stipresne pilietine visuomene, stipresne demokratija, jūs pasirinksite įvairius gyvenimo kelius – nuo mokytojų iki fizikos specialistų. Neabejoju, kad čia yra ir bus žmonių, kurie pakeis dalykus pasaulyje“, – kalbėjo premjerė.

Ministrė pirmininkė kalbėjo apie mokslininkus, kurie per trumpą laiką remdamiesi savo proto galia sugebėjo įveikti iššūkį – sukurti vakciną nuo COVID-19.

„Esu tikra, kad jūs visi esate tokie“, – sveikindama aukščiausius įvertinimus per egzaminus pelniusius jaunuolius sakė I. Šimonytė.

Premjerė papasakojo, kaip pati beveik prieš 30 metų pati baigė mokyklą. Būdama gera mokinė, kuriai, pasak premjerės, nereikėjo „kalti“, už lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą gavo ketvertą penkiabalėje sistemoje. Premjerė neslėpė, kad tuomet buvo apmaudu.

„Ar tai ką nors pakeitė mano gyvenime? Ne. Labai svarbu matyti ne įvertį, o kelti klausimą, o ko aš išmokau?“ – sakė I Šimonytė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė išskyrė ir tėvų indėlį į aukštus Vyriausybėje susirinkusių abiturientų rezultatus.

„Jūs įrodėte, kad net sudėtingomis sąlygomis galima gerai pasirengti egzaminams. Tai rodo jūsų brandą. Linkiu, kad nebūtumėte pasyvūs gyvenimo stebėtojai, linkiu, kad būtumėte aktyvūs visuomnės, politikos veikėjai, kurie nebijo pokyčių“, – sakė ministrė.

Ministrė ragino nenusiminti, jei kas nors gyvenime nepasisektų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.