Lietuvoje

2021.08.05 10:59

Šiaulių verslo parama – padovanojo daugiau nei 11 tūkst. antklodžių migrantams

LRT.lt2021.08.05 10:59

Ketvirtadienį į Pasieniečių mokyklą buvo atvežta daugiau nei 11 tūkst. antklodžių – tai Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų parama, jos vertė – daugiau nei 20 tūkst. eurų, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

„Dėkojame verslui už pilietinę poziciją ir pagalbą valdant neteisėtos migracijos krizę. Ši parama pravers migrantams, kurie yra apgyvendinti stovyklavietėse, kartu tai sutaupytos lėšos, kurias galima skirti fizinio barjero įrengimui Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Tai pirmoji Lietuvos verslininkų parama.

„Šiandien krauname pirmąjį paramos sunkvežimį, kuris išvyks į pasienį. Tikimės, kad ir sekantis krovinys pajudės greitu metu, o kiti verslai taip pat prisidės prie paramos“, – džiaugiasi Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas Alfredas Jonuška.

Lietuva iki šiol gaudavo humanitarinę paramą iš Europos Sąjungos šalių narių, iki šiol siuntos atvyko iš 11 šalių. Dažniausiai siunčiamos palapinės, lovos, čiužiniai, generatoriai ir kiti būtiniausi daiktai, skirti migrantams apgyvendinti.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4 110 migrantų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.