Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.23 23:51

Ekspertai: J. Bidenas atvyko nuraminti Baltijos šalių, kad NATO laikysis įsipareigojimų

Rygoje susitikę Jungtinių Amerikos Valstijų ir Baltijos šalių vadovai antradienį sutarė stiprinti ryšius gynybos srityje. Užsienio reikalų ministras ir kiti ekspertai tikina, kad JAV viceprezidentas Joe Bidenas į Latviją atvyko nuraminti Baltijos valstybių ir patikinti, kad JAV laikysis NATO sutarties įsipareigojimų.

„Mes žinome, koks svarbus vaidmuo iki šiol buvo Jungtinių Amerikos Valstijų, geopolitinę kryptį pasirenkant, įtvirtinant ir panašiai. Tai šiuo požiūriu tikrai jis išsakė dar kartą tokį įsitikinimą“, – tikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Važiavo jis į šį regioną su tam tikrais tikslais, turėjo įsipareigojimų dalyvauti konferencijoje Švedijoje, bet tuo pačiu aplankė ir Baltijos valstybes ir tai reikėtų vertinti kaip ženklą, kad šitos valstybės, net tokiu įtemptu laiku, kai jo darbotvarkė yra labai įtempta, yra svarbios“, – sakė VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja Margarita Šešelgytė.

Kad JAV yra pasirengusi, reikalui esant, ginti Baltijos valstybes, pritarė ir Rytų Europos studijų centro analitikas Vytautas Keršanskas:

„Aš vis dėlto būčiau labiau linkęs vertinti, kad tai yra vizitas Baltijos šalims parodyti, kad Amerikos įsipareigojimai yra rimti. Rusiją, aišku, ta žinia pasiekia, bet ji puikiai supranta, kad tai yra Amerikos įtakos zona ir kad Amerika yra įsipareigojusi ginti, bet mums girdint tokius pareiškimus, ką kalba kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas, aišku, neramu. Piliečiai yra sunerimę, kad mes kalbame, kaip svarbu mums yra NATO, tuo tarpu NATO vieno Amerikos kandidato asmenyje kalba, kad mes jūsų negintume.

Tai aš manau, kad tai yra daugiau žinutė mums, Baltijos valstybių gyventojams nusiraminti, patikinant, kad Amerikos politika nėra tokia, kad atėjęs naujas žmogus gali paimti ir kursą pakeisti 180 laipsnių į kitą pusę.“

Visas pokalbis – „Aktualiame interviu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi