Lietuvoje

2016.08.23 21:47

Lietuva ir kitos šalys ragina ištirti komunizmo nusikaltimus

BNS2016.08.23 21:47

Penkių valstybių teisingumo ministrai antradienį Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti proga paskelbė pareiškimą, kuriame ragina ištirti komunizmo režimų nusikaltimus.

Šiemet Europos Sąjungos (ES) ministrų susitikimas ir istorikų konferencija Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti proga buvo surengtas Slovakijos sostinėje Bratislavoje. Pernai panašus renginys buvo surengtas Taline.

Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Rumunijos teisingumo ministrų bendrame pareiškime smerkiamos šalys, kurios liaupsina savo komunistinę praeitį ir tų režimų įvykdytus nusikaltimus.

Pareiškime reiškiamas susirūpinimas dėl šalių, kurios aktyviai ir tyčia dalyvauja kurstant ekstremizmą ir nusikaltimus iš neapykantos Europoje, ir per internetą, ir remiant ekstremistines politines partijas.

Minėtų penkių valstybių ministrai reiškia susirūpinimą tuo, kad kai kurios šalys oficialiu lygiu šlovina Sovietų Sąjungą ir jos lyderius. Tokie veiksmai, sakoma bendrame pareiškime, negali būti priimtini, jei prisimename aukas, kurios neteko gyvybių dėl smurto ar kentėjo komunistų režimų terorą.

Penkių ministrų nuomone, dabar ES pareiga yra drauge pasmerkti komunistinių režimų įvykdytus nusikaltimus. Jie mano, kad jei tai neįvyks, pasekmė bus naivumas ir žinių apie praeitį trūkumas, o dėl to gali būti padaryta sprendimų, kurie galėtų pakirsti taiką ir Europos vienybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.