Lietuvoje

2021.08.05 07:02

Išsisklaidę lietaus debesys į šalį grįš penktadienį, kai kur dieną temperatūra sieks tik 15 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.05 07:02

Ketvirtadienio orai primins lietuvišką vasarą – temperatūra kils iki 25 laipsnių, o lietus sklaidysis. Kaip LRT RADIJUI teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas, jau penktadienį į šalį atslinks lietingi ir vėsūs orai.

Ketvirtadienį Lietuvos orus lems aukšto atmosferos slėgio sūkurys, taigi orai bus vasariški. Intensyvaus lietaus neturėtų būti, yra tikimybė, kad kai kur, daugiausia rytiniuose ar šiauriniuose rajonuose, trumpai palis. Pūs šiaurės, šiaurės rytų vėjas, įdienojus jis bus vidutinio stiprumo (5–10 m/s).

Sinoptiko teigimu, temperatūra bus pakankamai aukšta, oras įdienojus įšils iki 20–24 laipsnių, o vakarų Lietuvoje – ir iki 25 laipsnių šilumos.

Penktadienio orai kardinaliai skirsis nuo ketvirtadienio. Penktadienį iš Rytų priartės ciklonas.

Penktadienio naktį lietaus debesys atkeliaus į šalies pietinius rajonus, taigi Suvalkijoje, Dzūkijoje pradės lyti. Temperatūra spės pažemėti iki 10–15 laipsnių.

Penktadienio dieną lietaus debesys keliaus į šalies šiaurę. Diena bus lietinga, o kai kur lis ir smarkiai, vietomis nugriaudės perkūnija. Sustiprės šiaurės rytų krypties vėjas, kai kur jie sieks 15–18 m/s. Lietus ir debesys trukdys orui įšilti, todėl temperatūra kils iki 15–20 laipsnių šilumos. Šilčiau bus nebent vakariniame šalies pakraštyje, ten temperatūra gali pakilti iki 21 laipsnio.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.