Lietuvoje

2021.08.04 21:07

Prezidentas: Lietuvos pasieniečiai kaltinami nebūtais dalykais

atnaujinta 21.24
Augustas Stankevičius, BNS2021.08.04 21:07

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad šalies pasieniečiai kaltinami nebūtais dalykais, Baltarusijai pranešus apie pasienyje su Lietuva mirusį migrantą iš Irako.

„Savaime suprantama, kad tai yra dar vienas nedraugiškas veiksmas, nukreiptas prieš mūsų pareigūnus, kurie kaltinami nebūtais dalykais“, – interviu naujienų portalui 15min.lt trečiadienį sakė šalies vadovas.

„Mes su tuo tikrai sutikti negalime, nes puikiai žinome, kad jokia prievarta ir jokie neteisėti veiksmai migrantų atžvilgiu nebuvo taikomi“, – pridūrė jis.

Baltarusijos Valstybės sienos komitetas trečiadienį pranešė, kad pasienyje, Benekainių gyvenvietės apylinkėse, mirė Irako pilietis. Komiteto atstovas Antonas Byčkouskis sakė, jog pasieniečiai bandė suteikti vyrui pirmąją pagalbą, bet nesėkmingai.

Šios šalies institucijos nurodo, kad vyras į Baltarusiją pateko iš Lietuvos. Anot jų, Lietuva į Baltarusiją apgręžė dar keliasdešimt migrantų, patyrusių kūno sužalojimų.

Lietuvos pasieniečiai teigia negavę informacijos iš Baltarusijos pareigūnų apie įvykį, o apie tai sužinoję iš žiniasklaidos.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad už tai, kas vyksta Baltarusijoje, yra atsakinga šios šalies valdžia. Ji pridūrė, kad anksčiau Minsko režimas ne kartą yra skleidęs įvairių melagingų istorijų, taip bandant kompromituoti Lietuvos pareigūnus.

Dalis tvoros pasienyje su Baltarusija galėtų atsirasti iki pavasario

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad sprendžiant migrantų krizę dalis tvoros pasienyje su Baltarusija turėtų atsirasti iki pavasario, o projektą galėtų įgyvendinti valstybinė įmonė.

„Turime paskubėti labiau, kad atsirastų institucijos, rangovai, generalinis rangovas, kuris būtų atsakingas už visą procesą. (...) Valdžios institucijos nėra patys geriausi verslininkai arba projekto įgyvendintojai“, – interviu naujienų portalui 15min.lt trečiadienį sakė šalies vadovas.

„Aš manau, kad tai galėtų būti viena iš energetikos įmonių, kurios turi patirties įgyvendinant infrastruktūros projektus“, – pridūrė jis.

G. Nausėdos teigimu, Valstybės sienos apsaugos tarnybos siūlymas statyti sieną su pjaunančia viela yra ekonomiškai priimtinas sprendimas. Tokio fizinio barjero įrengimas bendrai kainuotų daugiau kaip 152 mln. eurų.

„Tai yra ganėtinai efektyvus sprendimas, kurį galėtume įgyvendinti pirmuoju etapu jau iki kito pavasario ir tai turbūt leistų mums apginti sieną pačiose jautriausiose vietose, kuriose šiuo metu mes matome didžiausią migrantų srautą“, – kalbėjo prezidentas.

Jis tvirtino šį klausimą aptaręs su premjere Ingrida Šimonyte.

Ministrė pirmininkė savo ruožtu trečiadienį po Vyriausybės posėdžio teigė, kad Vyriausybė penktadienį ketina patvirtinti tvoros statybai paspartinti reikiamus teisės aktų projektus, kurie kitą savaitę neeilinės sesijos metu bus teikiami Seimui.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip keliasdešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.