Lietuvoje

2021.08.04 17:11

VTEK tirs savo buvusio nario Sauliaus Katuokos eglesį

BNS2021.08.04 17:11

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį pranešė, kad tirs buvusio savo nario Sauliaus Katuokos elgesį.

Tyrimas pradėtas dėl Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto direktoriaus S. Katuokos bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios teisės bendrosios dalies mokslo centro vadovo Jono Prapiesčio galimo interesų konflikto.

Į VTEK kreipėsi premjerė Ingrida Šimonytė.

Etikos sargai aiškinsis, ar šie Mykolo Romerio universiteto (MRU) bei Vilniaus universiteto (VU) atstovai, dirbami atrankos į Europos Sąjungos Bendrojo teismo teisėjus darbo grupėje, vertino pretendentus, su kuriais juos galbūt sieja tiesioginio tarpusavio pavaldumo santykiai, ir neturėjo nusišalinti.

Minėtoje atrankoje dalyvavo MRU Teisės mokyklos dekanė Lyra Jakulevičienė ir VU Teisės fakulteto dekanas Tomas Davulis.

S. Katuokos vadovaujamas institutas yra MRU Teisės mokyklos struktūrinis padalinys, o J. Prapiesčio vadovaujamas mokslo centras yra akademinis organizacinis darinys VU Teisės fakultete.

Paaiškėjus minėtoms aplinkybėms Vyriausybė sustabdė atrankos į ES Bendrąjį Teismą procesą ir kreipėsi į VTEK.

VTEK pabrėžia, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

Teisingumo ministerijos suburta darbo grupė gegužės pradžioje geriausiu kandidatu į ES Bendrąjį Teismą atrinko dabartinį šio teismo teisėją Virgilijų Valančių.

S. Katuoka 2014–2019 metais buvo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.