Lietuvoje

2021.08.04 16:29

VTEK tirs buvusios Aplinkos apsaugos departamento direktorės Olgos Vėbrienės elgesį

LRT.lt2021.08.04 16:29

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusios Aplinkos apsaugos departamento prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos (AAD) direktorės Olgos Vėbrienės elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimams vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti, rašoma VTEK pranešime.

Tyrimas pradėtas Aplinkos ministerijos pranešimo pagrindu. VTEK tirs aplinkybes, kai O. Vėbrienė, eidama AAD direktorės pareigas, 2020 metų pabaigoje įsakymu nustatė priemokų dydžius už pasyvųjį budėjimą namuose ne tik kitiems ADD darbuotojams, bet ir sau pačiai. Taip pat nurodyta, kad O. Vėbrienė šių metų pradžioje patvirtino AAD gaunamų pranešimų apie aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus priėmimo, registravimo, reagavimo į juos ir informacijos teikimo tvarkos aprašą, kuriuo įtvirtino galimai išskirtines sąlygas pasyviai namuose budinčiai AAD vadovybei (įskaitant ir save pačią) bei galimai sukūrė prielaidas AAD vadovybei gauti priemokas už pasyvųjį budėjimą namuose nevykstant reaguoti į skubius aplinkosauginius pažeidimus.

VTEK pažymi, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. VTEK tyrimo atlikimo terminą gali pratęsti. Bendra tyrimo trukmė negali viršyti 6 mėnesių termino.

LRT.lt primena, kad Aplinkos ministerija savo sprendimą iš pareigų atleisti O. Vėbrienę teisino tiek neteisingais duomenimis, pateiktais dalyvaujant konkurse vadovės pareigoms užimti, tiek kitais sprendimais, kurių teisėtumą turėjo aiškintis teismai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.