Lietuvoje

2016.08.23 15:25

Prezidentė: JAV įsipareigojimai NATO ir Baltijos šalims išlieka

ELTA 2016.08.23 15:25

Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) ir po prezidento rinkimų toliau laikysis įsipareigojimų NATO ir Baltijos šalims, pareiškė Rygoje vykstančiame Baltijos šalių vadovų susitikime su JAV viceprezidentu Joe Bidenu dalyvaujanti Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė. 

„Mums svarbu, kad visos pusės patvirtiname savo strateginę partnerystę, kuri yra jau seniai besitęsianti, ir sykiu mums parodoma, kad nesvarbu, kokie pokyčiai bus po rinkimų JAV, šios šalies įsipareigojimai NATO, Baltijos šalims išliks“, – Rygoje prieš susitikimą su J. Bidenu kalbėjo D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, tai geriausia žinia, kokią galima pasiųsti žmonėms. D. Grybauskaitės teigimu, per Baltijos vadovų susitikimą su J. Bidenu numatoma aptarti detales, kaip gerinti regiono gynybą ir stiprinti saugumą.

Susitikimas rengiamas Jungtinių Amerikos Valstijų viceprezidento iniciatyva. Jame ypatingas dėmesys bus skiriamas saugumo situacijai regione, nacionalinio Lietuvos, Latvijos ir Estijos atsparumo karinei agresijai, jei tokia kiltų, stiprinimui. Taip pat bus aptarta, kokiomis priemonėmis ir kokia forma JAV galėtų prisidėti atremiant Baltijos šalims kylančias grėsmes.

Rygoje ketinama priimti bendrą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų politinę deklaraciją, kurioje pabrėžiama šių valstybių strateginės partnerystės svarba užtikrinant regiono, NATO ir globalųjį saugumą.