Lietuvoje

2021.08.04 15:27

PGR tyrimai galimybių pasui bus mokami, išimtis – negalintiems pasiskiepyti dėl šalutinių ligų

atnaujinta 15.40
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.08.04 15:27

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad Vyriausybė artimiausiu metu patvirtins tvarką, kuria numatoma, kad PGR tyrimai dėl koronaviruso, kai norima gauti galimybių pasą bus mokami. Išimtis bus taikomas asmenims, kurie dėl šalutinių ligų negali pasiskiepytis nuo COVID-19.

Trečiadienį A. Dulkys žurnalistams teigė, kad grečiausiai kitą savaitę Vyriausybė patvirtins naują tvarką, numatant, kad PGR tyrimai dėl koronaviruso galimybių pasui nebus kompensuojami valstybės.

„Kai jau Vyriausybė priims nutarimą ir jis įsigalios, tada galimybių pasui tiks PGR tyrimas, jis galios 48 valandas. Mobiliuose punktuose nebus galimybės atlikti tokį tyrimą, tai reiškia, kad tokį tyrimą bus galima atlikti tik privačiuose gydymo įstaigose, laboratorijoje – paslauga bus mokama“, – patikino ministras.

„Asmenims, kuriems šeimos gydytojai nustatys, kad skiepytis dėl šalutinių ligų, nerekomenduojama, gydytojai užpildys atitinkamą formą e.sveikatoje ir tokiems testuotis, norint gauti galimybių pasą, bus būtina, tačiau jų atveju PGR tyrimas bus nemokamas ir bus atliekamas mobiliuose punktuose“, – aiškino ministras.

Dulkys atsakė, kas rudenį lauks neturinčių galimybių paso ir kokių profesijų atstovams gali tekti skiepytis privalomai

Kaip teigė A. Dulkys, tikėtina, kad nauja tvarka, kurią Vyriausybė žada patvirtinti pirmadienį, bus numatyta, kad galimybių pasą gauti galės asmenys, turintys pakankamai antikūnių organizme.

„Kalbu apie sierologinius tyrimus, tyrimai galios 60 dienų, po to juos bus galima kartoti“, – pažymėjo A. Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministras kartu informavo, kad Europos Sąjungos skaitmeninis pažymėjimas, kuris leidžia laisviau keliauti Europoje, Lietuvoje nebūtinai atitiks galimybių pasą. Anot jo, tai priklauso, ar kokiu būdu asmuo gavo šį pažymėjimą.

„Visi funkcionalumai bus sutvarkyti taip, kad, jei jūs turite Europos Sąjungos skaitmeninį pažymėjimą dėl to, kad jūs pasiskiepijote arba esate persirgęs, tai taip, jis jums atitiks galimybių paso turinį Lietuvoje, tačiau, jeigu jūs jį turite tik dėl to, kad testavotės, tai jis galios tik kelionėms ir kaip galimybių pasas Lietuvoje neveiks“, – dėstė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.