Lietuvoje

2016.08.23 14:16

Lietuva kartu su Ukraina švenčia Ukrainos Nepriklausomybės 25-metį

LRT.lt2016.08.23 14:16

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Ukrainos užsienio reikalų ministrą Pavlo Klimkiną Ukrainos Nepriklausomybės 25-mečio proga, rašoma pranešime spaudai. Sveikinimo laiške ministras pabrėžia, kad Lietuva rėmė, remia ir rems Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą ir yra pasirengusi toliau dalytis patirtimi su Ukraina jos europietiškų reformų kelyje.

„Ukraina įvykdė įspūdingą kiekį reformų kovos prieš korupciją, teisingumo, viešojo administravimo srityse. Svarbu išlaikyti šį pagreitį siekiant dar artimesnių ES ir Ukrainos santykių. 2016 m. pradėta taikyti Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos Asociacijos sutarties Išsami ir visapusiška laisvosios prekybos erdvės dalis suteikia daug naujų galimybių Ukrainos žmonėms ir jos verslui. Tikimės, kad jau artimiausiu metu ukrainiečiai galės naudotis ir bevizio režimo su ES privalumais“, – rašoma ministro laiške.

Trečiadienį Ukrainos Nepriklausomybės jubiliejų kartu su Ukraina švęs visa Lietuva – Kauno Rotušė pasipuoš Ukrainos vėliavos spalvomis, o Vilniuje vyks šventinis koncertas.

Vilniuje tądien 17 val. prie ukrainiečių poeto ir rašytojo Taraso Ševčenkos paminklo Ukrainos ambasados Lietuvoje ir Lietuvos pilietinės visuomenės atstovai padės gėlių. 19.30 val. „Vasaros terasoje“ (Mokytojų namų kiemelyje) savo dainas Ukrainai ir visiems jos bičiuliams dovanos dainininkė Veronika Povilionienė, grupės „Žalvarinis“, „Omerta“, „Biplan“, „G&G sindikatas“ ir kiti Lietuvos atlikėjai. Įėjimas nemokamas.

Kaune trečiadienį 10.00 val. bus aukojamos šv. mišios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. 12.00 val. prie Kauno miesto savivaldybės vyks iškilmingas minėjimas, o antradienio vakare ir trečiadienio naktį Kauno Rotušė pasipuoš Ukrainos vėliavos spalvomis.

Ukraina nepriklausomybę paskelbė 1991 m. rugpjūčio 24 dieną. Lietuva ir Ukraina diplomatinius santykius užmezgė 1991 m. gruodžio 12 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.