Lietuvoje

2021.08.04 12:43

Bilotaitė neigia kalbas apie pasieniečių neva naudotą smurtą: tai yra dezinformacija ir veikimas prieš Lietuvą

atnaujinta 12.54
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.08.04 12:43

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dezinformacija vadino kalbas apie Lietuvos pasieniečių prieš neteisėtus migrantus esą naudotą smurtą bei žinią, kad vienas irakietis Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje mirė.

„Tai galima komentuoti kaip aiškią dezinformaciją. Visi suprantame, kad prieš Lietuvą yra vykdoma hibridinė ataka ir tokios dezinformacijos skleidimas yra pavyzdys, kaip tai yra daroma. Tai yra dezinformacija, kurią skleidžia Baltarusijos režimas, turėdamas aiškius tikslus“, – tvirtino ministrė.

A. Bilotaitė teigė, kad visos procedūros Lietuvoje yra atliekamos pagal galiojančius teisės aktus ir šalies įsipareigojimus. Ji pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Baltarusija šiuo metu yra neįmanomas ir nevyksta.

„Jis net negali vykti, kai Baltarusijos pareigūnai patys dalyvauja šiame procese. Mes turime aiškių to įrodymų. Tai, kas vyksta dabar, aišku, kad yra ataka prieš Lietuvą ir ta dezinformacija, kuri yra skleidžiama, taip pat yra veikimas prieš Lietuvą. Komentuoti tą dezinformaciją nėra prasmės“, – sakė A. Bilotaitė.

Ministrė pabrėžė, kad visi Lietuvos pareigūnų ir valdžios atliekami veiksmai yra teisėti, o jų imamasi tik įsivertinus situaciją: „Situacija labai dramatiškai pasikeitė, todėl tie sprendimai ir buvo priimti (apgręžti migrantus – LRT.lt). Kalbant apie mūsų tolimesnę laikyseną, mes aiškiai siunčiame žinią, kad žmonės, kurie nori paprašyti prieglobsčio, gali tai padaryti, bet turi tai daryti teisėtomis priemonėmis.“

A. Bilotaitė kalbėjo, kad esant tokioje situacijoje, kokioje šiuo metu yra Lietuva, galima tikėtis, kad priešiškai nusiteikusios valstybės skleis dezinformaciją apie Lietuvą, mūsų pareigūnus, žmones ar įvykius.

„Visokių sukurtų istorijų galime tikėtis, nes yra siekiama kompromituoti mus, mūsų pareigūnų darbą, Lietuvą. Tikrai nematome prasmės komentuoti ir aiškinti Baltarusijos provokacijų. <...> Pasieniečiai jėgą naudos tik tuo atveju, jei tą jėgą reikės naudoti.

Tai yra profesionalūs pareigūnai, kurie įsivertina visas aplinkybes ir situacijas ir tik esant būtinybei imasi papildomų priemonių, numatytų įstatyme“, – tvirtino ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.