Lietuvoje

2021.08.04 12:28

Juoda tapusios Ignalinos meras: skaičiai nerodo realios situacijos, nes COVID-19 serga tik čia esantys migrantai

atnaujinta 13.54
LRT RADIJAS, LRT.lt2021.08.04 12:28

Pagal Statistikos departamento skelbiamą spalvinį apibrėžimą, blogiausia epideminė situacija yra Ignalinos rajone – jis vienintelis pateko į juodąją zoną.

Nors savivaldybėje šiuo metu serga 8-ni žmonės, per pastarąją savaitę nauji atvejai sudaro daugiau nei 10-imt procentų nuo visų koronaviruso tyrimų. Tuo metu žalioje zonoje liko tik šalia Ignalinos esanti Zarasų rajono savivaldybė. Ignalinos rajono meras Justas Rasikas sako, kad statistika neatspindi realios situacijos, nes COVID-19 serga tik savivaldybėje esantys migrantai.

„Zarasai migrantų neturi, tai neturi ir atvejų. Mes turime juos, turime juodą savivaldybę. Noriu akcentuoti, kad nė vienas Ignalinos rajono gyventojas neserga. Tokiam rajonui kaip mūsų, kur yra tik 8 sergantys žmonės (kaip skelbiama – migrantai – LRT.lt), ir mes iškart juoduojam. Niekas nenorim juoduoti be didelio pavojaus. Nes visi sergantys asmenys, jie mūsų rajone yra užkardose ar izoliacinėse patalpose, jie visi saugiai izoliuoti“, – sako Ignalinos rajono meras.

J. Rasikas teigia, kad apie, anot jo, iškreiptą statistiką ne kartą komunikuota šalies institucijoms.

„Net nežinau ką sakyti. Visoms institucijoms ne kartą tai sakyta <...>, ir Druskininkai iškėlė klausimą, niekas nenorim juoduoti be didelio pavojaus. <...> Tiesiog eilinis prašymas. Kreipiuosi į Sveikatos apsaugos ministeriją ar Statistikos departamentą, galite registruoti atskira eilute. Tai nėra Lietuvos piliečiai, nėra registruoti jokioje savivaldybėje. Šiaip tai nesąžininga. Juoda spalva žymi kovos zoną, o ne savivaldybę“, – sako meras.

Užkardos darbuotojai, didžioji dauguma, pasiskiepiję ir prasirgę, teigia J. Rasikas. „Mūsų rajone pasiskiepijusių gyventojų skaičius irgi beveik 60 porc, tai aš manau, kad mes visi saugomės ir užkratas neplinta. Žmonės, mūsų svečiai ir mūsų gyventojai yra saugūs, prašom važiuokit į svečius, Ignalina visada laukia ir tikrai nereikia baimintis šitos situacijos“, – teigia meras.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamento dirketorė Birutė Sapkauskienė LRT RADIJUI teigia, kad rajone rugpjūčio mėnesį yra septyni sergantieji, šeši iš jų – migrantai.

Jos nuomone, būtų logiška atskirai žymėti migrantų užsikrėtimus. „Kurortinė mūsų teritorija dabar pažymėta juoda spalva, nors per rugpjūčio mėnesį turime septynis užsikrėtimus“, – sako B. Sapkauskienė.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 503 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė du žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 146,3 atvejo, o teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 3 procentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.