Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.23 12:13

Šiaulių ligoninės vadovas P. Simavičius lieka nušalintas nuo pareigų

BNS 2016.08.23 12:13

Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius lieka nušalintas nuo pareigų – Vilniaus apygardos teismas antradienį paliko galioti žemesnės instancijos teismo nutartį dėl nušalinimo ir atmetė įtariamojo skundą.

Apygardos teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

P. Simavičius teismui skundėsi, jog jam nuo praėjusių metų spalio 28 dienos taikomas nušalinimas nuo pareigų yra neproporcingas. Tačiau teismas nusprendė priešingai – nutartyje rašoma, kad pagrindai ligoninės vadovo nušalinimui nėra išnykę ir ši priemonė taikoma tikslingai ir yra reikalinga.

„Veikos yra susijusios su pareigomis, pagrindai nėra išnykę“, – BNS sakė Vilniaus apygardos teismo teisėja Jolanta Čepukėnienė.

Pratęsti nušalinimą nuo pareigų dar trims mėnesiams liepos 25 dieną nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas. Ši nutartis buvo priimta atsižvelgus į Generalinės prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro prašymą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai galimas korupcines schemas Šiaulių ligoninėje tiria nuo 2015 metų spalio. Šiuo metu į vieną didelės apimties ikiteisminį tyrimą yra sujungta 12 pradėtų tyrimų. Įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 13 asmenų.

Kaip skelbia STT, tiriamos aplinkybės dėl Šiaulių ligoninės generalinio direktoriaus piktnaudžiavimo, kyšininkavimo, prekybos poveikiu siekiant turtinės naudos sau ir artimiems asmenims, ligoninės lėšų pasisavinimo, neskaidriai ligoninėje vykdytų viešųjų pirkimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16