Lietuvoje

2021.08.04 11:55

Neteisėtų migrantų gretose – 71 COVID-19 ligonis

atnaujinta 12.40
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.08.04 11:55

Šiuo metu tarp neteisėtai valstybės sieną iš Baltarusijos pusės kirtusių migrantų COVID-19 serga 71 asmuo, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovė Rasa Biekšienė.

„Sergančiųjų COVID-19 liga yra 71, niežų atvejų yra 21“, – trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitete neteisėtų migrantų sergamumo statistiką pristatė SAM Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vedėja R. Biekšienė.

Anot jos, šiuo metu nuo COVID-19 vakcinuoti 736 neteisėti migrantai. R. Biekšienės teigimu, migrantai nuo koronaviruso skiepijasi noriai.

SAM atstovės teigimu, liepos 29 d. duomenys rodo, kad 128 neteisėtiems migrantams dėl įvairių ligų ar negalavimų prireikė ambulatorinio gydymo, 48 buvo išsiųsti gydyti stacionare, 6 atsidūrė ligoninėse.

Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė pranešė, kad sergantys koronavirusine infekcija migrantai yra izoliuoti pasienio užkardose.

„Iš tiesų situacija yra sudėtinga, nes užkardose jie gyvena palapinėse ir turime tą problemą, kad sprendžiame, kur juos dėti kiek įmanoma operatyviau, kad neišplistų COVID-19 tarp pareigūnų ir kitų žmonių“, – sakė S. Ščajevienė.

Anot jos, neteisėtus migrantus dėl koronaviruso testuoja Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro darbuotojai, savivaldybių medikai. Viceministrės teigimu, testuojami yra visi neteisėtai sieną kirtę asmenys.

Šiuo metu neteisėtai Lietuvos sieną kirtusių migrantų skaičius yra išaugęs iki 4090.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.