captcha

Jūsų klausimas priimtas

Baltarusija iki šiol neatsakė į Lietuvos notą dėl Astravo

Baltarusija iki šiol neatsakė į Lietuvos liepos 28 dienos notą su prašymu pateikti informaciją dėl incidento su reaktoriaus korpusu statomoje Astravo atominėje elektrinėje.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Iki šiandien mes neturime jokio atsakymo į tai“, – teigė Užsienio reikalų ministerijos Energetinio saugumo politikos departamento direktorė Gitana Grigaitytė konferencijoje „Baltarusijos ir Rusijos statomos atominės elektrinės Astrave keliamos geopolitinės ir branduolinės saugos pasekmės Europai“.

Liepos 28 d. į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta Baltarusijos laikinoji reikalų patikėtinė Liudmila Tatarinovič, kuriai ir buvo įteikta nota. Notoje prašoma ne tik pateikti informaciją, bet ir kuo skubiau atlikti įvykio tyrimą ir su jo rezultatais supažindinti Lietuvą, užsienio valstybes bei Tarptautinę atominės energetikos agentūrą (TATENA).

Liepos 10 dieną Astravo AE nukritus montuojamam reaktoriaus korpusui, Baltarusijos energetikos ministerija sustabdė reaktoriaus montavimo darbus. Branduolinės jėgainės statytoja – Rusijos valstybės korporacija „Rosatom“ šio incidento faktą pripažino, bet teigė, kad įranga nebuvo apgadinta. Minsko reikalavimu „Rosatom“ sutiko pakeisti apgadintą korpusą.

„Vadinasi, jis buvo nepataisomai sugadintas“, – konferencijoje kalbėjo G. Grigaitytė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...