Lietuvoje

2021.08.04 09:17

Skvernelis: provokatoriai turėtų būti šalinami iš migrantų stovyklų ir apgyvendinami atskirai

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.08.04 09:17

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis neatsisako nuomonės, jog nepaprastoji padėtis pasienio su Baltarusija ruože būtų naudinga ir leistų efektyvinti migracijos kontrolę, nors tam nepritaria dalis jo atstovaujamos partijos politikų ir jos lyderis Ramūnas Karbauskis. Pasak S. Skvernelio, svarbu atskirti stovyklose matomus provokatorius nuo kitų migrantų, nes tai gali būti asmenys „su specialiomis užduotimis“

Savo siūlymus S. Skvernelis trečiadienį išdėstė kalbėdamas su LRT RADIJU.

„Valstybė turi apsispręsti, nesiblaškyti – jeigu reikalingas fizinis barjeras, taip vadinama tvora ar kitokios techninės priemonės, jos turi būti įrengtos. Tie veiksmai turi būti daroma pagal įstatymą, tai yra ekstremali situacija ir valdantieji turi nebijoti pasinaudoti jau esančiomis – naujų įstatymų nereikia sugalvoti – viešųjų pirkimų procedūromis. Bet tikrai ta tvora neturi tapti „auksine“, neturi būti galvojama, kad legitimuojami projektai, kuriais už bet kokią kainą galima padaryti bet ką“, – laidai „Ryto garsai“ sakė opozicijos lyderis Seime.

Kiek anksčiau šią savaitę vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, kad siekiant stabdyti neteisėtos migracijos per Baltarusijos sieną srautus vien techninės priemonės – fizinio barjero statyba, stebėjimo įranga – gali kainuoti apie 500 mln. eurų.

S. Skvernelis taip pat pažymi proaktyvaus pareigūnų darbo migrantų apgyvendinimo vietose svarbą, jog būtų išvengta incidentų, tokių kaip šią savaitę nutikęs Rūdninkuose. Čia esančiame poligone apgyvendinti asmenys išreiškė nepasitenkinimą gyvenimo sąlygomis, maišto nuraminimui prireikė pareigūnų.

„Mano siūlymas yra svarstyti valdantiesiems galimybę pasienio ruože įvesti nepaprastąją padėtį, pasitelkti kariuomenę, mobilizacinius rezervus ir neleisti patekti nei į pasienio ruožą, nei į valstybę žmonėms, kurie ten būti neturėtų. Taip pat sukoncentruoti, neišmėtyti po visą šalį nelegalių migrantų stovyklų, kad būtų galima užtikrinti tinkamą apsaugą. Tose stovyklose mūsų tarnybos taip pat turi proaktyviai dirbti, mes matome, kad yra organizatoriai, provokatoriai, kas buvo ir Rūdninkuose. Tie žmonės turi būti eliminuoti iš stovyklų ir apgyvendinti atskirai, tai gali būti tam tikros grupės, asmenys, kurie atvyko su specialia užduotimi“, – sakė S. Skvernelis.

Jis taip pat išskyrė kalbėjimąsi su gyventojais dėl migrantų įkurdinimo savivaldybėse, taip pat informacinę kampaniją, kuri nušviestų apie neteisėtų sienos kirtėjų likimą potencialius migrantus, tebeesančius Irake ar kitose šalyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.