Lietuvoje

2021.08.04 08:47

Skvernelis apie „pasikeitusį“ Karbauskį: atitinkamą taktiką jam rekomenduoja vienas žmogus, gaila, kad jo klausoma

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.08.04 08:47

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis jau kurį laiką neslepia nusivylimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio vadovavimo stiliumi, dėl kurio partijoje praėjusią savaitę nebeliko Tomo Tomilino. Ekspremjeras sako, kad tokią veiksmų logiką „valstiečių“ pirmininkui patarinėja „vienas žmogus“.

Ilgamečio LVŽS nario, parlamentaro T. Tomilino pašalinimą S. Skvernelis pavadino „švaistymusi žmonėmis“, o patį T. Tomiliną – žmogumi, formavusiu partijos tapatybę, dirbusiu su partijos programiniais dokumentais, skyrusiu daug dėmesio socialinės politikos ir žmogaus teisių klausimams.

LRT RADIJUI trečiadienį S. Skvernelis sakė, kad partijos kryptis, lyginant su 2016 metais, kuomet ši formavo valdančiąją daugumą Seime, pasikeitė.

„Jeigu palygini praėjusios kadencijos „valstiečių“ frakciją, kuri buvo labai didelė, labai skirtingų žmonių, matėme nuomonių įvairovę, pagarbą kitai nuomonei, pagarbą tam tikram oponentui, nors paskui įsivėlėme į beviltišką karą su konservatoriais, kurie primetė mums žaidimo taisykles, prasidėjo neapykantos iš abiejų pusių proveržiai. Tačiau tai buvo visiškai kitokia dvasia, tas pats Ramūnas Karbauskis sugebėdavo subalansuoti sprendimus, rasti kompromisą, susodinti prie stalo skirtingas nuomones ir, kas svarbiausia, sugebėdavo užtikrinti mūsų Vyriausybės reikalingų sprendimų įgyvendinimą Seime. Po rinkimų kažkas yra stipriai pasikeitę“, – sakė S. Skvernelis.

Jis sakė matantis „persekiojantį pyktį“, kuris partijai ir frakcijai nepadeda, nors didžioji dalis asmenų pirmosiose partijos gretose nepasikeitė.

„Tai nėra Rimos Baškienės, Tomo Tomilino, Stasio Jakeliūno, Viktoro Pranckiečio ar Viktoro Rinkevičiaus frakcija ar partija, pokyčiai įvykę. Bet absoliuti dauguma, be vieno kito žmogaus, yra tie patys žmonės su tomis pačiomis idėjomis, ta pačia dvasia ir man keista, kad tokie procesai „valstiečių“ partijoje vyksta“, – sakė partijai nepriklausantis S. Skvernelis.

Jis užsiminė ir apie pastarąjį pokalbį su „valstiečių“ vadovu.

„Partijos pirmininkas pasirinkęs atitinkamą taktiką, labai gaila, kad tą taktiką jam dažniausiai „rekomenduoja“ vienas žmogus ir jis jo klauso. Po paskutinių viešų pareiškimų kalbėjome, kad aš nesu niekuo įsipareigojęs, nesame vienas kitam niekuo įsipareigoję, galima daryti, ką nori, eiti, ką nori. Vėlgi tam tikras signalas yra. Keista man, kad tokia pozicija pasirinkta, bet nieko nepadarysi“, – „Ryto garsams“ sakė opozicijos lyderis Seime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.