Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.23 10:24

Š. Birutis: Rusijoje vykdoma masinė „zombinimo politika“

BNS 2016.08.23 10:24

Rusijos valdžia vykdo masinę „zombinimo politiką“, o tarp jos įrankių yra ir praėjusią savaitę į Lietuvą neįleistas dainininkas Olegas Gazmanovas, sako kultūros ministras „darbietis“ Šarūnas Birutis.

„Yra zombinimo politika, jinai visgi veikia ir veikia labai stipriai. Iš pradžių aš galvojau, kad tai pavieniai žmonės turi tokius jiems sukurtus stereotipus apie Baltijos valstybes, Europą, Jungtines Valstijas, bes, pasirodo, tai yra masiška“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė Š.Birutis.

Jis teigė lankydamasis Rusijos provincijoje supratęs, kad rusai yra dirglūs pokalbiams apie politiką.

„Jeigu nori susipykti, tai tada reikia pradėti kalbėti apie politiką. Trumpo pokalbio nebus, tai bus ilgas pokalbis ir praktiškai atversti, paaiškinti, kad Lietuvoje rusiškai kalbančių žmonių niekas nenori spardyti, mušti, yra labai sunku“, – kalbėjo ministras.

„Priešas visiems yra Rusija, Rusiją norima sunaikinti, Rusiją norima parklupdyti ir, (jų požiūriu), mes irgi esame tokie, kurie prie tų priešų prisidedame“, – pridūrė Š. Birutis.

Lietuva praėjusią savaitę neįsileido rusų dainininko O. Gazmanovo, jis į šalį vyko dalyvauti privačiame renginyje.

Kultūros ministras sakė, kad tokie atlikėjai kaip Sovietų Sąjungą savo dainose šlovinantis O. Gazmanovas taip pat yra minėtos „zombinimo politikos“ įrankiai.

„Turime tai suprasti ir kartais tokias užtvaras pastatyti. Bet aš labai norėčiau, kad tokių užtvarų nereikėtų statyti, nes tai didina konfrontaciją tarp tautų, o bendravimas visvien žmonėms parodo, kas yra kas“, – teigė Š. Birutis.

Savo ruožtu Rusijos Užsienio reikalų ministerija praėjusią savaitę pareiškė, kad O. Gazmanovas tapo smulkių politinių ambicijų įrankiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi