Lietuvoje

2021.08.04 06:40

Savivalda aiškinsis, kokie valdžios planai dėl migrantų apgyvendinimo

Milena Andrukaitytė, BNS2021.08.04 06:40

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) trečiadienį rengia išplėstinį valdybos posėdį norėdama išsiaiškinti valdžios planus dėl savivaldybėse apgyvendintų migrantų.

LSA prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius sako, kad savivaldybių atstovai nori daugiau aiškumo, kaip toliau planuojama spręsti migrantų krizę, kokia naštos dalis teks savivaldai, koks bus finansavimas.

„Srautas arba konvejeris neteisėtai kertančių sieną nemažėja, džiaugiamės valstybės pastangomis dalį jų bandyti apgręžti ir grąžint į Baltarusiją, bet kyla įtampų ir nuovargio tose aštuoniose savivaldybėse, kurios šiuo metu padeda valstybei dorotis su ištikusia krize“, – BNS sakė M. Sinkevičius.

Pasak LSA vadovo, savivaldybės nori žinoti, ar ir toliau migrantų klausimas liks tik pasienio savivaldybėms, ar juos planuojama paskirstyti plačiau.

„Turime ir Ignaliną, ir Lazdijus, ir Alytų, ir Švenčionis, ir Šalčininkus, kitas savivaldybes, kolegos apeliuoja ir dairosi į kaimynus iš kitų 52 savivaldybių, pagrįstai klausia, ar tai tik pasienio savivaldybių reikalas spręsti neteisėtai atvykusių klausimus, ar čia visos Lietuvos klausimas, mes tą klausimą norime užduoti centrinei valdžiai“, – teigė M. Sinkevičius.

Išplėstiniame LSA valdybos posėdyje dalyvaus visų 60 Lietuvos savivaldybių merai arba jų įgalioti atstovai.

LSA vadovas taip pat teigė, kad pabėgėlius apgyvendinusių savivaldybių vadovybė „daugiau nieko beveik nedirba, tik malšina bendruomenes, aistras, sakydami, kad teritorijoj įkurdinti pabėgėliai išvyks, kad čia laikina, bet nieko nėra pastoviau už laikinumą“.

„Todėl norisi iš pirmų lūpų išgirsti, kokia yra strategija, kaip mes čia dėliojam, ruduo netruks ateiti ir po rudens ir šaltasis laikotarpis, ir norėtųsi turėti daugiau aiškumo“, – pažymėjo LSA prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.