Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.23 09:30

A. Butkevičius apie Baltijos kelią: mūsų pasirinktas kelias teisingas

LRT.lt 2016.08.23 09:30

Rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio metines, prisimenamas visoms trims Baltijos valstybėms tragiškas pasekmes atnešęs Molotovo-Ribentropo paktas, kuriuo stalininė Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija neteisėtai pasidalijo Europą ir panaikino Baltijos šalių Nepriklausomybę.

Tačiau, kaip pabrėžia ministras pirmininkas A. Butkevičius, žvelgiant į skaudžią praeitį, šiandien galima džiaugtis, jog prieš 27 metus trijų kaimyninių valstybių žmonės susikibo rankomis ir pareikalavo laisvės ir demokratijos mūsų valstybėms ir žmonėms. Šiandien turime laisvę, esame Tarptautinės bendruomenės nariai, lygiaverčiai partneriai ES ir NATO, rašoma pranešime spaudai.

„Istorija akivaizdžiai paliudijo, kad mūsų pasirinktas kelias teisingas. Tai laisvės, kūrybos, meilės Tėvynei ir tikėjimo savo šalimi pažymėtas gyvenimas“, – teigia vyriausybės vadovas.

Pasak premjero, Baltijos kelias nesibaigė, jis vėl mus šaukia būti kartu, nes Europoje nerimą kelia naujos grėsmės.

„Neleiskime sutrūkinėti mūsų vienybės grandinei su Baltijos šalimis, su partneriais NATO ir Europos Sąjungoje, su demokratiniu pasauliu. Susiimkime rankomis ir būkime stiprūs. Kaip tada, prieš daugiau kaip ketvirtį amžiaus kurdami savo valstybę“, – pabrėžia A. Butkevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi