Lietuvoje

2021.08.03 20:18

Po įtariamos Šyšovo žmogžudystės prie Baltarusijos ambasados įvyko protestas: prašo rimtesnių sankcijų režimui

LRT.lt2021.08.03 20:18

Antradienio vakarą Vilniuje, prie Baltarusijos ambasados surengtas protestas, kuriame išreiškiamas nepasitenkinimas tolimesniais režimo veiksmais, kai įtariama Ukrainoje buvo nužudytas baltarusiams iš savo gimtinės padedančios pabėgti organizacijos vadovas Vitalijus Šyšovas.

Prie ambasados sekmadienio vakarą susirinko apie šimtas žmonių. Jie atėjo su baltomis ir raudonomis vėliavos, prie ambasados degė žvakutes bei dėjo gėles. Šalia ambasados prie kitų asmenų portretų buvo padėta ir V. Šyšovo nuotrauka.

Protestuotojai savo plakatuose reiškė nepasitenkinimą esama situacija bei teigė, kad prieš režimą reikia taikyti rimtesnes sankcijas.

LRT.lt primena, kad pirmadienį buvo pranešta, kad Ukrainos sostinėje Kijeve dingo V. Šyšovas. Antradienį ryte policija jį aptiko pakartą viename Kijevo parke.

Ukrainos policija pradėjo tyrimą dėl galimos planuotos žmogžudystės, tačiau bus tiriamos visos vyro mirties versijos, pabrėžė pareigūnai. V. Šyšovo draugai teigia, kad jis pats jautė, kad jis ir jo draugė yra sekami, tačiau į policiją jis nesikreipė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.