Lietuvoje

2021.08.05 21:39

Pasieniečiu siūloma tapti vos per mėnesį: alga į rankas – apie 800 eurų

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.08.05 21:39

Lietuvai susiduriant išaugusiu neteisėtai sieną kertančių migrantų srautu, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) kviečia tapti pasieniečiais per keturias savaites. Stažo neturintys būsimieji pasieniečiai gali tikėtis vidutiniškai 810 eurų algos atskaičius mokesčius. Kaip LRT RADIJĄ informuoja VSAT, greitai paruošti pareigūnai vykdytų sienos stebėjimo ir viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas.

Tapti pasieniečiais kviečiami aukštąjį universitetinį, neuniversitetinį arba aukštesnįjį išsilavinimą turintys nepriekaištingos reputacijos asmenys, kurie mokymo metu bus aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje ir dar gaus stipendiją.


Medininkuose įsikūrusios Pasieniečių mokyklos vadovas Deividas Kaminskas, paklaustas, ar per mėnesį galima paruošti gerą pasienietį sako, kad į tokį terminą sutilpti spaudžia šalyje susiklosčiusi nepaprastoji padėtis. Pasak jo, dabartinė situacija verčia sukti galvą, kaip greitai papildyti pasieniečių gretas.

„Buvo priimtas sprendimas sutrumpinti įvadinio kurso programą nuo 15 savaičių iki 4 savaičių. Atsisakome tam tikrų dalykų, tokių kaip pasienio tikrinimai, kadangi pasieniečiai, baigę šią mokymo programą nebus skirti dirbti pasienio kontrolės punktuose, – sutrumpintą naująjį pasieniečių studijų programos kursą pristato D. Kaminskas. – taip pat atsisakome praktikos, kuri buvo numatyta senesnėje programoje.

Žinoma, pareigūnai išmoks dirbti su ginklu, žinos visas teisines aplinkybes, mokės naudotis tazeriu, išmanys taktiką. Taigi, manau, bus tikrai parengti profesionalūs pareigūnai vykdyti sienos stebėjimą ir užtikrinti viešąją tvarką dirbant su migrantais.“

Pašnekovas sako, kad toks pasiūlymas turėtų skambėti patraukliai, nes mokslai truks trumpai, o darbas yra užtikrinamas iš karto. „Darbą, baigę mokslus pasieniečiai, gaus arba pasienio su Baltarusija padaliniuose, arba Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje. Tokie kursai turėtų būti viliojantys pasienio regiono jaunimui“, – svarsto Pasieniečių mokyklos vadovas.

Pasak jo, Pasieniečių mokyklą pabaigęs naujasis darbuotojas gaus 810 eurų, tačiau atlygis kils su stažu bei įgytu laipsniu. „Taip pat tam tikri priedai yra mokami už lauko sąlygas bei jei tarnyba yra sudėtinga, – sako pašnekovas. – Yra ir transporto išlaidų kompensavimas. Dėl to nereiktų bijoti nuošalesnių vietų. Taigi, tie 810 eurų yra tik minimumas pradedantiesiems.“

Anot D. Kaminsko, tokiu darbo pasiūlymu vargiai susidomės sostinės jaunimas. Jam pritaria ir Užimtumo tarnybos koordinatorė darbui su jaunimu Lina Pečiulienė. Ji sako, kad jaunimą tokiam darbui geriausiai patraukti gali „tie regionai, kuriuose pasienio rinktinės dirba aktyviausiai“.

„Pavyzdžiui, labai aktyviai bendradarbiaujame su Pagėgių pasienio rinktine. Ten darome renginius ir supažindiname jaunimą su pasieniečio profesija. Į tokius renginius tikrai susirenka žmonių ir pagal užduodamus klausimus galime manyti, kad šita profesija yra tikrai domimasi“, – sako L. Pečiulienė ir priduria, kad centrinėje Lietuvoje gyvenančiam jaunimui „turbūt neateis į galvą rinktis tokią profesiją“.

Paskelbti kursai skirti asmenims iki 55 metų. Pasieniečių mokyklos vadovas tikina, kad tokiu būdu yra kviečiamas ne tik jaunimas, bet ir visi asmenys, vyrai bei moterys, kurie turi tinkamą sveikatą, yra nepriekaištingos reputacijos, o taip pat ir fiziškai stiprūs.

„Kviečiame visus pabandyti save šiame amplua, – LRT RADIJUJE žinutę visuomenei siunčia D. Kaminskas. – Per mėnesį žadame paruošti 30 pasieniečių. Kursai vyks kas mėnesį. Jei kas susidomėjo, visą informaciją ras interneto svetainėse: pasienis.lt ir pasienietis.lt.“

Užimtumo tarnybos duomenimis šiuo metu registruota 47 tūkst. nedirbančio jaunimo iki 29 metų. O bendrai Lietuvoje darbo ieško virš 200 tūkst. žmonių.

Plačiau šia tema klausykite radijo reportažo.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.